'Bedelli askerlikte yaş ve ücret belli oldu'

Yeni Şafak gazetesi, bedelli askerlikle ilgili çalışmaların tamamlandığını, çalışmalarda 26 yaş ve 20.000 TL ücretin öne çıktığını ileri sürdü.

'Bedelli askerlikte yaş ve ücret belli oldu'
'Bedelli askerlikte yaş ve ücret belli oldu'

Kıymet Sezer'in Yeni Şafak'ta yer alan haberinde: 

"Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim öncesi verdiği talimat doğrultusunda çalışmalar tamamlandı. Yapılan çalışmalarda bedelli askerlik için yaş şartında 26, ücret bedelinde ise 20 bin TL öne çıktı. Kurulacak olan cumhurbaşkanlığı kabinesinin konuyu netleştirmesi ardından ilgili yasal düzenlemenin de 1 Ekim’de açılacak olan TBMM’nin ele alacağı ilk yasalardan biri olması bekleniyor. Bu düzenlemenin ardından da her dönem hükümetin önüne gelen bedelli askerlik talepleri karşısında askerlik konusunda yeni bir düzenleme çalışması gündeme getirilecek.

"BANKALAR KREDİ İÇİN ÇALIŞAMLARA BAŞLADI" 

Bedelli askerlik için başvuranlar, bedeli peşin olarak ödeyecekler. Ancak şimdiden bankalar bedelli kredileri üzerinde çalışmaya başlamış durumda. Bedelli askerlik başvurularından elde edilecek gelir ise bütçeye değil savunma hizmetlerine harcanacak. Edinilen bilgiye göre, bedelli askerlik çalışmalarında Genelkurmay Başkanlığı’nın da olumlu görüşü alındı" dendi. 

"ERDOĞAN ŞEHİTLERE SAYGISIZLIK" DEMİŞTİ 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nisan 2018'de bedelli askerlikle ilgili yaptığı açıklamada, "Bedelli askerlik şu anda hükümetimizin gündeminde değil, böyle bir durum yok. Bedelli askerliği gündeme almak şehitlere saygısızlık olur" demişti. 

Erdoğan, "Hayırlısıyla şu önümüzde seçim bitmiş olsun, başkanlık sistemine geçiş dönemi hallolduktan sonra bunlar tekrar masaya yatırılır" diye de eklemişti. 

 

Bedelli Askerlik Son Dakika Açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GENEL KOLLUKLA İLİŞKİLER DERS NOTLARI
GENEL KOLLUKLA İLİŞKİLER DERS NOTLARI