Cinayet Sanıkları Birbirlerini Suçladı

Adana'da bir eğlence merkezinde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan kişiyi sosyal medyadan canlı yayın yaptığı sırada öldürdükleri ve cesedini yaktıkları iddia edilen iki sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşması görüldü.

Cinayet Sanıkları Birbirlerini Suçladı
Cinayet Sanıkları Birbirlerini Suçladı Özel Güvenlik Ajans

Adana 4 .Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanıklar tutuklu Sercan D. (29) ve Doğuş D. (19), müştekiler ve tarafların avukatları katıldı.

Doğuş D. savunmasında, diğer sanığı kuyumculuk yapmasından dolayı tanıdığını, olay günü de onun isteği üzerine buluştuklarını belirtti.

Olay günü maktul Özkan Çelik'in aracına bindiklerini anlatan Doğuş D, şöyle devam etti:

"Sercan ile Özkan aralarında kız arkadaşları konusunda konuşmaya başladı. Bu sırada Sercan’a telefon geldi. Özkan’a aracı geri döndürmesini söyledi ve ‘Sen aracı hızlı kullanamıyorsun, ben direksiyona geçeyim.’ dedi. Bunun üzerine Özkan, şoför koltuğundan kalkıp sağ ön koltuğa geçti. Sercan da şoför koltuğuna oturmak için kapıyı açtıktan sonra tabancasını çıkartarak telefonundan bir şeye bakan Özkan’ın başının sol yanına doğru 15-20 santimetreden ateş etti. Tabancayı sırtıma dayayarak ‘Ben bu adamı öldürdüm, kaçmaya kalkarsan seni de öldürürüm, benim kaybedecek bir şeyim kalmadı.’ diyerek beni tehdit etti. Cesedi bagaja koyduktan sonra Domuz Çiftliği tarafına gittik. Aracı durdurup, zorla cesedi taşımasında yardımcı olmamı istedi. Cesedi birkaç metre taşıdık. Bana ‘Sen arabaya geç çalıştır.’ dedi. Bu sırada cesedin ateş aldığını gördüm. Olayı birilerine anlatmak istedim. Ancak, Sercan’ın tehdidi aklıma gelince korktum. Olayla ilgim ve alakam yoktur.”

- Canlı yayında cinayet iddiası

Sercan D. ise cinayeti diğer sanığın işlediğini ileri sürerek "Arkadaşım Doğuş D. iş yerime gelip gittiğinden Özkan’ı tanıyordu. Özkan, araçla gelip bizi aldı. Para konusunu konuşmak üzere buluşmuştuk. Telefonu çaldı. Bana ‘Aracı sen kullan.’ dedi. Direksiyona geçtim. Seyir halinde iken Özkan, cep telefonunda canlı yayın yapmaya başladı. Ben telefondaki kullanıcının adına baktığım sırada bir anda silahın ateş alması sonucu Özkan vuruldu. Üzerime doğru yığıldı. Panikle Doğuş'a ‘Ne yaptın!’ diye bağırdım. O da ‘Ben ne yaptım ağabey!’ diye karşılık verdi. Daha sonra ıssız bir yerde aracı durdurdum. Cesedi, beraber aracın bagajına koyduk." ifadesini kullandı.

Cesedi Doğuş D'nin yaktığını iddia eden Sercan D, taksiyle olay yerinden ayrıldıkları aktardı.

Maktulün yakınları ise sanıklardan şikayetçi oldu.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların mevcut halinin devamına karar verip duruşmayı erteledi.

Yüreğir ilçesi, Levent Mahallesi'nde 14 Aralık 2017’de yol kenarında yanmış halde cesedi bulunan Özkan Çelik’i (31) öldürdükleri iddiasıyla iki kişi yakalanmış, tutuklanan şüpheliler hakkında "tasarlayarak öldürme" suçundan dava açılmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GENEL KOLLUKLA İLİŞKİLER DERS NOTLARI
GENEL KOLLUKLA İLİŞKİLER DERS NOTLARI