Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020

Türk-İş' den Açıklama "15 Temmuz' daki Haykırışımızı İzlesinler"

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk-İş camiasının 28 Şubat'ta, 27 Nisan e-muhtırasında ve 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasındaki tavrının belli olduğunu belirterek, "Daha fazlasını arayanlar internete girsinler 15 Temmuz'daki haykırışımızı izlesinler." ifadelerini kullandı.

Türk-İş' den Açıklama
Türk-İş' den Açıklama Özel Güvenlik Ajans
Bu içerik 1666 kez okundu.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk-İş camiasının 28 Şubat'ta, 27 Nisan e-muhtırasında ve 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasındaki tavrının belli ğunu belirterek, "Daha fazlasını arayanlar internete girsinler 15 Temmuz'daki haykırışımızı izlesinler." ifadelerini kullandı.

Türk-İş'ten yapılan yazılı açıklamaya göre Atalay, Konfederasyona bağlı sendikaların genel mali sekreterleri ile muhasebe müdürleri için Bolu'daki bir otelde düzenlenen eğitim programına katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Atalay, asgari ücretle ilgili bazı açıklamalarının amacından saptırıldığını belirterek sosyal medya üzerinden mesnetsiz eleştirilere maruz kaldıklarını aktardı.

"Yorumları hayretle izliyorum"

Asgari ücret komisyona katılan kadın üyeyi kamuoyuna tanıttıklarını belirten Atalay, basın mensuplarının sorularını cevapladıklarını ancak bir sorunun cevabının başka yere çekildiğini kaydederek, "Basın mensupları parlamento ile ilgili sorular sordular. İşçi ağırlıklı meseleler konuştuk. İş öyle bir noktaya geldi ki gazetecinin biri sordu, asgari ücretle ilgili talebiniz nedir diye. Eylül ayında Malatya'da m ki asgari ücret bin 600 TL, alım gücümüz yüzde 40 aşağıya düştü. Şunu 2 bin TL'ye çekelim, Aralık ayında da 2 bin TL üzerinden konuşalım. 2 bin TL lafı taraflı tarafsız herkesin kafasına yattı. Ama 35 kuruluşun dışında özel sektör buna uymadı" .

Aynı toplantıda gazetecilerden birinin, "Fransa'da olaylar var. Benzin zammı vardı hükümet geriye çekti? Ne düşünüyorsunuz?" sorusuna verdiği cevabı aktaran Atalay, "Ben de cevaben, üç gün sonra bizim ülkemizde de bunla ilgili ne göreceğimizi, ne kadar gideceğini görürüz, görmez miyiz bize bağlı m. İki üç gündür televizyon ve sosyal medyada "bize bağlı" ifadesi üzerinden işçileri sokağa indirme tehdidi yorumları yapıldı. Hayretle izliyorum ben 63 yaşındayım. 


Büyük harflerle vurguluyorum altını çizerek. "Bize bağlı" ifadesi işçisi, işvereni, muhalefeti, iktidarı, sivil toplum örgütleri ve bütün kurumlarıyla Türkiye' yi ifade ettim. Maalesef sosyal adaleti ve milletimizin refahını sağlayabildiğimiz sürece bütün zorlukların üzerinden geleceğimizi belirtmek istedim. Geçmişte bunun bir sürü örnekleri . Konumuzun asgari ücret ğu ortamda bunla ilgili yoğun çalışma içindeyken bu tür yayınları kamuoyunda farklı bir algı oluşturmak gayretiyle yaymak insafsızlıktır. 

Ergün Atalay olarak, 28 Şubat'ta, 27 Nisan e-muhtırada, 15 Temmuz'da demokrasiden yana m. Özellikle kamuoyuna buradan söylüyorum. 28 Şubat olmasaydı ben bu makamda olmazdım. 27 Nisan bildirisine karşı ilk açıklama yapan kurum TÜRK-İŞ'tir. 15 Temmuz gecesi Sakarya kent meydanında 50 bin kişiye, gece konuşan TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay'dır. Aynı ifadem şuydu; biz bir milyonluk bir aileyiz, bu bir darbe değil işgal girişimi. Buradan TÜRK-İŞ'in ailelerine sesleniyorum herkes sokağa, bayraklarını alacak, çıkacak. O saatte Çin'de olanlar, ülke dışında olanlar konuşuyor biz konuşmuyoruz. 

TÜRK-İŞ bütün dönemlerde duruşunu en iyi şekilde tuttu. Daha fazlasını arayanlar internete girsinler 15 Temmuz'daki haykırışımızı izlesinler. Kurulduğumuz günden beri Türkiye'den, devletinden, emekçiden, mazlumdan ve mağdurdan yanayız. Seçilmiş meşru hükümetlerden yanayız, kim haklıysa ondan yanayız. Milletin ve Milli iradenin yanındayız. Bu tavrımız dün de böyleydi yarın da böyle olmaya devam edecek. Ölene kadar demokrasiden yana olmaya devam edeceğim. 

Bizim sırtımızda ne sarı, nede kırmızı yelekler olur. Bizim sırtımızda işçinin tulumu var. Haklı ğumuz meselede sorunlarımızı söyleyeceğim, tenkit edeceğim, ülkeyi yönetenlere çalışanların sorunlarını aktarmaya devam edeceğim. Herkes bilmelidir ki, TÜRK-İŞ ve Ergün Atalay olarak her zaman demokrasinin ve milletin yanında olmaya devam edeceğiz" mesajını verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU