Reklamı Geç

Dolandırılıyordu, Bankanın Güvenlik Görevlisi Engelledi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde telefonla aranarak dolandırılmaya çalışılan yaşlı adam, kredi çekmek için gittiği bankanın güvenlik görevlisinin durumu fark etmesiyle dolandırılmaktan kurtuldu.

Dolandırılıyordu, Bankanın Güvenlik Görevlisi Engelledi
Dolandırılıyordu, Bankanın Güvenlik Görevlisi Engelledi Özel Güvenlik Ajans

Edinilen bilgiye göre Kızılot Mahallesi'nde yaşayan Ali Tepe isimli vatandaşı ev telefonundan arayan ve kendini merkez karakolundan Murat Başçavuş olarak tanıtan şüpheli, "Senin telefonunun internetini ve senin T.C.’ni kullanarak kredi çekmişler. Merkez karakoluna acil gel. Savcı ifadeni alacak, Olayı aydınlatıp bu çeteyi yakalayalım" kten sonra telefonu kapattı.

"Paran yoksa kredi çek" 

Hemen evden çıkarak aracına binen Ali Tepe’yi bu kez cep telefonundan arayan şahıs, Tepe’den telefonunu sürekli açık tutmasını, eğer bankada parası yoksa kredi çekmesini belirtti. Şahıs, parayı çektikten sonra kendisine getirmesi durumunda işi çözümleyeceklerini söyledi. 

Şüphelinin talimatları doğrultusunda hareket eden Tepe, Demokrasi Bulvarında bulunan banka şubesine gelerek acilen paraya ihtiyacı ğunu kendisine ne kadar kredi verebileceklerini sorduktan sonra telefonla şüpheliye 6 bin lira kredi çekebileceğini söyledi. Ali Tepe, bankaya giriş çıkışı sırasında daha önceden tanıdığı ve samimi ğu bankanın güvenlik görevlisine yaşadığı olayı anlatınca güvenlik görevlisi bunun dolandırıcılık olayı ğunu anlayıp polisi aradı.

Polis araçta bekledi 

Banka şubesine giden polis memurları Ali Tepe ile birlikte şüphelinin talimatı doğrultusunda Tepe’nin aracına binerek beklemeye başladı. Açık olan telefondan sürekli talimatlar veren şüpheli, son olarak Ali Tepe’ye isim, T.C. ve hesap numarası yazdırdıktan sonra PTT şubesine giderek çektiği parayı yatırmasını istedi. Polislerle birlikte yeniden bankaya gelen Ali Tepe, Emniyet Müdürlüğüne giderek kendisini dolandırmaya çalışanlardan davacı olurken, polis telefon numarası ve PTT’ye para yatırmak üzere verilen T.C.’den yola çıkarak dolandırıcının yakalanması için çalışma başlattı.

Dolandırılıyordu Bankanın Güvenlik Görevlisi Engelledi Antalya Manavgat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
Patara Kiralik villa Antalya Kiralık Villa Gunluk Kiralik Villa Kalkan Kiralik Villa Kaş Kiralik Villa
soguk oda tamir soguk oda montaj soguk oda bakım soguk hava deposu buzhane tamir servisi
soguk oda tamir soguk oda montaj soguk oda bakım soguk hava deposu buzhane tamir servisi
yol yardım oto kurtarma çekici kurtarıcı oto çekici
yol yardım oto kurtarma çekici kurtarıcı oto çekici