Reklamı Geç

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, '85 bin işçi kadroya geçer inşallah'

SAKARYA'da yeni yıla PTT'de çalışan işçilerle birlikte giren Türk-İş Genel Başkanı, 85 bin işçinin kadroya geçmesi konusunda verilen sözün tutulması için çağrı yaparak, "85 bin işçi kadroya geçmedi. Cumhurbaşkanımızın sözü var, bunlar 2019'da kadroya geçer inşallah" dedi.

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, '85 bin işçi kadroya geçer inşallah'
Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, '85 bin işçi kadroya geçer inşallah' Özel Güvenlik Ajans

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, yeni yıla Sakarya'da PTT işçileri ile girdi.

Dörtyol PTT Dağıtım Merkezi'nde çalışan işçileri ziyaretinde konuşan ATALAY, tüm insanların yeni yılını kutladı.

Güzel bir ülkede işçisiyle, işvereniyle, gazetecisiyle, patronuyla birlikte yaşadıklarını dile getiren ATALAY, "Son 10 yıldır her yılbaşında madende, kara yollarında işçilerle beraber k. Bu yıl da PTT işçilerini ziyaret ettik. PTT işçilerinin şahsında tüm Türkiye'deki çalışanları ziyaret etmiş oluyoruz. Burada sendikaların Sakarya başkanları var. Özellikle 2018'de bizim açımızdan güzel şeyler ." .

Sendikaların, işçilerin taleplerin bir bölümünün yerine geldiğini belirten ATALAY, PTT'de, Demiryollarında, Karayollarında, TRT'de, madende, enerjide, Devlet Hava Meydanlarında 85 bine yakın işçinin kadro taleplerinin henüz karşılanmadığını anlattı.

ATALAY, bu iş yerlerinde çalışanların yeni yılda kadroya alınmasını umut ettiklerini anlatarak, "Sayın Cumhurbaşkanımızın bununla ilgili kamuoyuna sözü var. 2019'da bu kalan arkadaşlarımız da inşallah kadroya geçer. Emeklide yaşa takılanlarla ilgili talebimiz var. Onlar da 2019 yılında beklentilerimizin içerisinde. Vergiyle ilgili talebimiz var. 12 ay çalışıyorsak yaklaşık bir ayını vergiye veriyoruz. Tüm arkadaşlarımızın sorunlarının başında gelen bir sorun." ifadelerini kullandı.

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay: 85 bin işçi kadroya geçer inşallah

Asgari ücrette "son 30 yılın rakamsal olarak en iyi artışı"

Özellikle asgari ücretin belirlenmesini kamuoyunun yakından takip ettiğini söyleyen ATALAY, 17 Eylül 2018'de Malatya'da bir etkinlikte "Asgari ücreti 2 bin liraya çekelim, aralık ayında da 2 bin liranın üzerinden pazarlık yapalım." ğini hatırlattı.

Kendileri için 2 bin liranın basamak ğunu ifade eden ATALAY, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Belki mükemmel olmadı ama son 30 yılın rakamsal olarak en iyi artışı . İlk defa biz 1974 senesinden beri işçi, işveren ve hükümetle ortak imza attık. 417 lira tabanda bir zam geldi. Evli üç çocuklu arkadaşlarımıza da 550 lira civarında bir zam geldi. Bu çok mükemmel bir rakam değil ama bizim mutlu ğumuz, altına keyifle imza attığımız bir rakam. Bununla ilgili emeği olanlara teşekkür ederim. Özellikle basın mensupları bu konuyu ülke gündemine iyi taşıdı. Özellikle bu kentte bulunan gazetecilere, gazete sahiplerine ve toplumun tüm kesimlerine özellikle teşekkür borcum var. Kamuoyunun en azından yüzde 80'inin memnun ğu bir rakam ."

İzmir'de İzban'da işçilerin grevinin sürdüğünü anımsatan ATALAY, 2019 yılında bu grevin bitmesini arzu ettiğini belirtti.

Grevin 21'inci gününde ğunu, iki gün önce 350 işçinin yanına gittiğini aktaran ATALAY, "Günde 350 bin yolcu taşıyor arkadaşlarımız. Ortalama ücretleri 2 bin 200 lira civarında. Bununla ilgili inşallah taleplerini karşılayacak bir ücret olur. Önemli işlerden birisi de o." değerlendirmesinde bulundu.

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay '85 bin işçi kadroya geçer inşallah' Türk-İş Ergün Atalay Yeniyıl PTT Birlikte Girdi 85bin işçi Kadro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
Patara Kiralik villa Antalya Kiralık Villa Gunluk Kiralik Villa Kalkan Kiralik Villa Kaş Kiralik Villa
soguk oda tamir soguk oda montaj soguk oda bakım soguk hava deposu buzhane tamir servisi
soguk oda tamir soguk oda montaj soguk oda bakım soguk hava deposu buzhane tamir servisi
yol yardım oto kurtarma çekici kurtarıcı oto çekici
yol yardım oto kurtarma çekici kurtarıcı oto çekici