Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020

Güvenlik-İş' ten Açıklama: Daha Kaç Emekçiyi Kandıracaksınız ?

Güvenlik İş Sendikası Anadolu Şube Sekreteri Serkan Tenk “Güvenlik iş sendikası olarak soruyorum daha kaç çalışan emekçiyi kandıracaksınız baskı korku ve yalanlar ile sendikacılık yapacak sadece üye peşinde koşacaksınız” dedi

Güvenlik-İş' ten Açıklama: Daha Kaç Emekçiyi Kandıracaksınız ?
Güvenlik-İş' ten Açıklama: Daha Kaç Emekçiyi Kandıracaksınız ? Özel Güvenlik Ajans
Bu içerik 1530 kez okundu.

Güvenlik İş Sendikası Arızlı KYK yurdu önünde Kocaeli Kredi Yurtlar Müdürlüğü’nde çalışan özel güvenlik görevlilerinin bir sendika hatta konfederasyon tarafından yalan vaatler ile kandırılması ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya Güvenlik İş Sendikası Anadolu Şube Sekreteri Serkan Tenk, Kocaeli Güvenlik İş Temsilcisi Muhammed Ali Tatlıgül, kurum temsilcileri Turgay Şahin, İbrahim Zengin ve sendika üyeleri katılım gösterdi.

 

İŞÇİ KARDEŞLERİMİZ KENDİLERİNİ TEMSİL EDEN SENDİKAYA KATILSIN

Açıklamayı yapan Güvenlik İş Anadolu Şube Sekreteri Serkan Tenk “Size gelip yalanlar konuşan kanunları hiçe sayan bu asla taviz vermeyiniz işçiyi temsil etmeyen bu yapılardan bir an önce tüm kardeşlerimiz en kısa zamanda yolarını ayırmalıdırlar. Ayrıca tüm işçi kardeşlerimizi kendilerini temsil eden işçinin Güvenlik iş ailesine katılmalarını önemle belirtirken tüm meslektaşlarımıza saygılarımız iletiyoruz” ifadelerine yer verdi. 

YALAN VAATLER VEREN YAPILAR İLE MÜCADELE EDİYORUZ

Burada toplanma amaçlarının Kocaeli Kredi Yurtlar Müdürlüğü’nde çalışan özel güvenlik görevlilerinin bir sendika tarafından yalan vaatler ile kandırılmasını dile getireceklerini belirten Serkan Tenk “Kamuda çalışan meslektaşlarımız Nisan 2018’de kadroya geçiş yaparak devletimizin sürek işçisi olmuşlardır. Çalışma bakanlığımız bir sözleşme yayınlamıştır ve bu sözleşmeye göre işçilere % 4+4 zam oranları verilerek 2020'nin 10 ayına ne yazık ki sabitlenmiştir. Türk İş Güvenlik İş sendikası olarak enflasyonun % 20 ğu yerde % 4 zammın yetersiz kaldığını dile getiriyoruz. Daha iyi çalışma hayatı için çalışmalar yaparken ne yazık ki bir de yalan vaatler veren adı sendika olan yapılar ile mücadele ediyoruz” sözlerini belirtti.

ŞEREF VE NAMUS ÜZERİNE YEMİNLER ETMİŞLERDİR

Tenk “1 Aralık 2018 de gelen Hak iş ve Öz güven sendikası yetkilileri 60 gün içerisinde sadece kendi sendikalarına özel Türkiye geneli Kredi yurtlar müdürlüğünde çalışan 10 bin özel güvenlik görevlisi adına Toplu iş sözleşmesi yapacağını daha iyi sosyal haklar yüksek zam oranları alacağını aleni bir şekilde beyan etmişledir. Bu sendika yetkilileri çalışanlara bir an önce Hak iş konfederasyonuna üye olmalarını olmazlar ise yapılacak toplu iş sözleşmesinden yaralanamayacaklarını söylerken de şeref ve namus üzerine yeminler etmişlerdir” şeklinde konuştu.


tenk-1-1549526363.jpg?

 

2 AYDAN FAZLA SÜREDİR TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ UMUDUYLA BEKLEDİLER

Konuşmasının devamında Tenk “Ne yazık ki amaçları üye sayılarını artırmak olan bu malum yapılar çalışanların haklarını korumak yerine çalışanların beklentilerini ve umutlarını kendi çıkarları için kullanmışlardır. Bugün geldiğimiz noktada ise meslektaşlarımız 2 aydan fazla süredir toplu iş sözleşmesi umuduyla beklemişlerdir. Mağdur olan arkadaşlarımızda burada toplanarak basın önünde kendilerine söz veren Hak-İş ve Öz Güvensen yetkililerine seslenerek verilen vaatler ve sözlerin neden yerine getirilmediğini neden 10 binlerce çalışan işçilerin umutlarıyla oynadınız diye sorarken tepkilerini ise Hak iş konfederasyonundan istifa ederek göstermişler” diye konuşmasını sürdürdü.

 

SİZE GELİP YALANLAR KONUŞAN KANUNLARI HİÇE SAYAN BU ASLA TAVİZ VERMEYİNİZ

Sözlerinin sonuna doğru TenkGüvenlik iş sendikası olarak soruyorum daha kaç çalışan emekçiyi kandıracaksınız baskı korku ve yalanlar ile sendikacılık yapacak sadece üye peşinde koşacaksınız. Buradan tüm işçi kardeşlerimize sesleniyoruz. Size gelip yalanlar konuşan kanunları hiçe sayan bu asla taviz vermeyiniz işçiyi temsil etmeyen bu yapılardan bir an önce tüm kardeşlerimiz en kısa zamanda yolarını ayırmalıdırlar. Ayrıca tüm işçi kardeşlerimizi kendilerini temsil eden işçinin Türk iş ailesine katılmalarını önemle belirtirken tüm meslektaşlarımıza saygılarımız iletiyoruz” .

Güvenlik-İş Açıklama Daha Kaç Emekçiyi Kandıracaksınız Hak-İş Öz-Güvensen Baskı Korku Yalan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Muro     2019-02-07 Keşke Anfa Güveliği de siz temsil etseniz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU