Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020

Bakanlık Kadroya Giremeyenleri ve Süreci Açıklamalıdır

Türk-İş’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, Cumhurbaşkanımızın Sivas’ta kadroya giremeyen işçilerimizin ‘’Kitlere kadro’’ çağrısına verdiği cevabı dinlerken "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanlış bilgilendirildiğini açıkça gördük dedi.

Bakanlık Kadroya Giremeyenleri ve Süreci Açıklamalıdır
Bakanlık Kadroya Giremeyenleri ve Süreci Açıklamalıdır Özel Güvenlik Ajans
Bu içerik 2408 kez okundu.

Türk-İş’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kamuoyuna açıklama yaparak hangi kurumlarda çalışanlar kadroya alındı, hangi kurumlarda çalışanlar kadroya alınmadı ve mevcut çalışmalar ne aşamada bir an önce açıklamalıdır, gerçekleri resmi bir açıklama ile herkes bilmelidir .

Çağırıcı açıklamasının devamında;
Amasız, fakatsız, şartsız kadro veriliyordu, yoksa biz mi yanlış anladık?
Üstelik birde dönemin Çalışma Bakanı çılgınlık lüks izmirk demişti..
Kit’lerde çalışan ve kadro hakkını elde eden bir kişi varda bizler mi bilmiyoruz..

Sayın Cumhurbaşkanımızın yanlış bilgilendirildiğini gördük ve dolayısıyla konunun esas muhatabı olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kadroya alınan ve alınmayan İşçi arkadaşlarımızın çalıştığı yerleri açıklamalı ve kamuoyu gerçekleri Bakanlığın resmî açıklaması ile öğrenmelidir.
Kısacası Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sorunların çözümünde etkili olmalı ve noktayı koyacak iradeyi yansıtmalıdır, hani bundan sonra bürokratik oligarşi olmayacaktı?

Yaşanan durumun açıklaması nedir?
Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Kit’lere kadro hakkı ilgili kuruluşların Yönetim kuruluna devredilmişti, hangi kurum karar alarak kararnamenin gereğini hayata geçirdi?
Bu soruların cevabını öğrenmek herkesin hakkıdır..

Ülkemizde taşeron sistemde çalışırken, çalışanların biri kadroya alınarak öz evlat , diğeri kadroya alınmayarak üvey evlat olarak mı görülecek?
Madem böyle bir durum yaşanacaktı en başta neden Çalışma Bakanı amasız, fakatsız, şartsız diyerek insanların umutlarını yeşertti?
Cennet Vatan Ülkemizde kamu’da taşeron sistem üzerinden personel artık istihdam edilmemelidir, bu tablo bize, ülkemize yakışmamaktadır.

Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ ve Güvenlik-İş Sendikası olarak üyelerimizin ve işçi arkadaşlarımızın taleplerini her fırsatta dile getirmeye devam edeceğiz.
Kadroya geçen arkadaşlarımızın sorunlarının zamanla çözüme kavuşacağına inanıyoruz, ancak kadro kapsamına alınmayan İşçi arkadaşlarımızın sesini herkesin duyurması elzemdir .

 

Bakanlık Kadroya Giremeyenleri Süreci Açıklamalıdır KİT İşçi Güvenlik-İş Türk-İş Ömer Çağırıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ferdi     2019-02-11 Allah razı olsun sesimiz olun. KAMU TAŞARON ŞÖFÖRLERİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU