Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020

Kaçırılmak İstenen Mumya Kemikleri Güvenlik Görevlileri Tarafından Yakalandı

Kaçırılmak İstenen Mumya Kemikleri Gümrük departman güvenlik görevlilerinin bir yolcunun valizinde kulaklık gibi paketlenmiş kemik parçaları yakaladı. Mısır Eski Eserler Bakanlığı Arkeoloji Birimi yakalanan kemik parçalarının iki ayrı mumyaya ait olduğunu tespit etti.

Kaçırılmak İstenen Mumya Kemikleri Güvenlik Görevlileri Tarafından Yakalandı
Kaçırılmak İstenen Mumya Kemikleri Güvenlik Görevlileri Tarafından Yakalandı Özel Güvenlik Ajans
Bu içerik 828 kez okundu.

Uluslararası Kahire Havaalanı dış hatlar bölümünde Mısır'dan Belçika'ya seyahat eden bir yolcunun valizi X-Ray cihazından geçirilirken kulaklık paketi şüphe çekti. Gümrük departmanı güvenlik görevlileri şüphelenilen kulaklık paketinin içinde kemik parçaları buldu.

Ele geçirilen kemik parçaları Mısır Antik Eserler Bakanlığı Arkeoloji Birimi ekibince araştırıldı ve bir mumyanın kemik parçaları ğu tespit edildi.

Mısır Limanlarıi Merkezi Arkeolojik Birimler Başkanı Hamdi Hamam,  mumya parçalarının bir kulaklık kutusunda paketlenerek gizlenmeye çalışıldığını söyledi.



 

Arkeolojik Birimler Müdürü Iman Abdel Raouf ; iki ayak, iki bacak, sol elin alt kısmı, bir kol ve gövdenin bir parçası olmak üzere altı parçadan oluşan kalıntıların iki ayrı mumyaya ait ğunu açıkladı.

Eski Eserler Koruma yasasına göre el konulan mumya parçaları restorasyon için Mısır müzesine götürüldü.

Kaçırılmak İstenen Mumya Kemikleri Güvenlik Görevlileri Tarafından Yakalandı Mısır Kahire
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU