Reklamı Geç
Advert

Adalet Bakanlığı da Kadroya Geçen İşçiler İçin Zam Görüşü Verdi!

Adalet Bakanlığı, asgari ücretin altında kalan ücretlerin 01/01/2019 tarihinden geçerli olmak üzere yeni asgari ücrete çekilmesi, % fazla şeklindeki ücretler içinse alınmakta olan ücrete %4 zam uygulanması gerektiği bildirildi.

Adalet Bakanlığı da Kadroya Geçen İşçiler İçin Zam Görüşü Verdi!
Adalet Bakanlığı da Kadroya Geçen İşçiler İçin Zam Görüşü Verdi! Özel Güvenlik Ajans
Bu içerik 2351 kez okundu.

Milli Eğitim ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’dan sonra Adalet Bakanlığı da taşerondan kadroya geçen işçiler için zam görüşü yayınladı.

Bakanlık görüşünde, 01/01/2019 tarihinden geçerli olmak üzere, günlük çıplak brüt ücretleri 85,28 TL’nin altında kalan işçi ücretlerinin asgari ücret seviyesine yükseltilmesi ve bu miktarın üzerine toplu iş sözleşmeleri gereğince % 4 oranında zammın uygulanması gerektiği belirtildi.

Kadroya geçmeden önce asgari ücretin %20, %30, %40 gibi belirli bir oranda fazla ücret alan işçiler içinse, kadroya geçtikleri 02/04/2018 tarihi itibariyle bu orandaki artışlı ücretleri üzerinden ücret almaya devam ettikleri gözönünde bulundurularak, mevcut ücretlerine 01/01/2019 tarihinden itibaren %4 oranında zammın uygulanması gerektiği ifade edildi.

Özetle, asgari ücretin altında kalan ücretlerin 01/01/2019 tarihinden geçerli olmak üzere yeni asgari ücrete çekilmesi, % fazla şeklindeki ücretler içinse alınmakta olan ücrete %4 zam uygulanması gerektiği bildirildi.

Adalet Bakanlığı Kadroya Geçen İşçiler İçin Zam Görüşü Verdi Taşeron dörtartıdört
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU