Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, İşçilerin Umuduyla Oynadı

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Sakarya İl Temsilciler Toplantısı' nda, kamuda 4/D'li işçilere enflasyon farkını gerçekleştiremediklerini açıkladı.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, İşçilerin Umuduyla Oynadı
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, İşçilerin Umuduyla Oynadı İsmail Kutlu
Bu içerik 3175 kez okundu.

696 sayılı KHK ile kamuda taşeron şirketler bünyesinde çalışmakta olan işçilerin sürekli kamu işçisi kadrolarına geçiş işlemleri 2.04.2018 tarihi itibariyle tamamlanmış olup, kadroya geçen çalışanların ücretleri ve sosyal hakları, 696 sayılı KHK gereğince geçiş tarihinden önce Yüksek Hakem Kurulu tarafından bağıtlanan ve yürürlük süresi en son sona erecek toplu iş sözleşmesi hükümlerine göre, altışar aylık dönemler halinde % 4 olarak 2020'nin 10 ayına ne yazık ki sabitlenmiştir.


HAK-İŞ’in Yalanları

Son zamanlarda basın da yer alan HAK-İŞ'in, KHK kapsamında kadro alan işçilere zam aldık, zam lüks izmirk yalan haberlerinin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın Sakarya İl Temsilcileri Toplantısında açıklamalarda bulunarak kamuda 4/D'li işçilere enflasyon farkını gerçekleştiremediklerini itiraf etti.

Daha önce de Çalışma Bakanlığınca sabitlenmesine rağmen, toplu iş sözleşmesi yapacağını daha iyi sosyal haklar yüksek zam oranları alacağını aleni bir şekilde beyan etmiş. Çalışanlara bir an önce Hak iş konfederasyonuna üye olmalarını olmazlar ise yapılacak toplu iş sözleşmesinden yaralanamayacaklarını söylemişlerdi. 


Buradan anlaşılıyor ki amaçları sadece üye sayılarını artırmak olan bu malum yapılar çalışanların haklarını korumak yerine çalışanların beklentilerini ve umutlarını kendi çıkarları için kullanmışlardır. 


UMUT HIRSIZLIĞI

Binlerce çalışan işçinin umutlarıyla oynayan HAK-İŞ, sırf üye kaygısı güderek yalanlar söylemesi emek işçilerini kandırması artık bardağı taşırmış durumda. HAK-İŞ’ e üye olan İşçiler tepkilerini istifa ederek göstermeye başladı.


Hak-İş Umut Hırsızlığı İşçiler 4-D Taşeron Kadro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU