Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

İşverenlerde Özel Güvenlik Görevlileri İçin ‘Yıpranma Payı’ istiyor

320 binin üzerinde özel güvenlik görevlisinin istihdam edildiğini ifade eden GÜSOD Başkanı Levent Güler, "Bizler bu sektörün sağlıklı büyümesi için çalışanlarımızın koşullarını düzenlemek ve bu zorlu mesleği yaparlarken hak ettikleri yıpranma payını almalarını istiyoruz" diye konuştu.

İşverenlerde Özel Güvenlik Görevlileri İçin ‘Yıpranma Payı’ istiyor
İşverenlerde Özel Güvenlik Görevlileri İçin ‘Yıpranma Payı’ istiyor İsmail Kutlu
Bu içerik 2749 kez okundu.

Güvenlik Servisleri ve Organizasyon Birliği Derneği (GÜSOD) Başkanı Levent Güler, GÜSOD’un düzenlediği “Özel Güvenliğin Yıldızları” ödül töreninde sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


320 bin kişi çalışıyor
Türkiye’de 320 binin üzerinde özel güvenlik görevlisinin istihdam edildiğini ifade eden Güler, bunun yaklaşık 50 bininin silahlı güvenlik görevlisi olarak çalıştığını söyledi. Güler, “Önceliğimiz yasal altyapı ve çalışan hakları . Özel güvenlik 320 binin üzerinde çalışanı ile istihdamda lokomotif sektörlerden biri. Bizler bu sektörün sağlıklı büyümesi için çalışanlarımızın koşullarını düzenlemek ve bu zorlu mesleği yaparlarken hak ettikleri yıpranma payını almalarını istiyoruz” diye konuştu.


Özel güvenlik görevlileri için 'Yıpranma Payını' gündeme ilk getiren Türk-İş'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası olmuş, sayısı 320 bini bulan özel güvenlik görevlisi için TBMM'ye 6 maddelik yasa teklifini sunmuştu.


Ödüller sahiplerine takdim edildi
“Sadakat” ve “Başarı” kategorilerinde toplam 26 özel güvenlik görevlisi ödüllendirildi.

Törende uzun yıllar özel güvenlik sektöründe çalışan 13 çalışana “Sadakat Ödülü”, lüks izmirkları işlerle fark yaratan 13 çalışana da “Başarı Ödülü” verildi.

İşverenlerde Özel Güvenlik Görevlisi Yıpranma Payı İstiyor Türk-İş Güvenlik-İş GÜSOD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU