Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik-İş; İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Kirli Sendika Oyunu Kurgulandı

Türk-İş'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde özel güvenliklere sendika baskısı olduğunu, yaşanan gelişmeleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerde çalışan işçilere ve İstanbul Güvenlik Anonim Şirketinde çalışan özel güvenlik görevlilerine kurumun resmi mailleri, whatsap yazışmaları ve toplantıda Hak-İş’e bağlı Sendikalara çalışanların üye olmaya zorlandığı ve yönlendirme yapıldığını söyledi.

Güvenlik-İş; İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Kirli Sendika Oyunu Kurgulandı
Güvenlik-İş; İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Kirli Sendika Oyunu Kurgulandı İsmail Kutlu
Bu içerik 4287 kez okundu.

Güvenlik-İş Sendikası lüks izmirğı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Kirli Sendika Oyunu

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde dün yaşanan kirli sendika tezgahı adeta YUHH rtti.

11 Nisan Perşembe günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerde çalışan işçilere ve İstanbul Güvenlik Anonim Şirketinde çalışan özel güvenlik görevlilerine kurumun resmi mailleri kullanılarak ve kurum amirlerine sözlü yoldan söylenerek Hak-İş’e bağlı Sendikalara çalışanların üye olmaya zorlandığı ve yönlendirme yapıldığı tarafımızca mail, whatsaap yazışmaları, ve bireysel şekilde Sendikamız yetkililerini arayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarınca iletilmiş olup zorla İstanbul Güvenlik A.Ş Çalışanlarının üyeliklerinin yapıldığı ve kontrol edildiği bilgisi elimizde bilgilerle ve belgelerle mevcuttur.

Konu ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yetkili makamlarıyla ve diğer makamlarla yapılan görüşmelerde kendilerinin bu konudan bilgisinin olmadığı ve yapılmak istenenin asla doğru olmadığı, Anayasal hak olan Sendika üyeliği konusunda özellikle kimsenin baskı yapma hakkının olmadığını, bu süreçte kasıt ğu ve yaşanan süreç hakkında gerekli incelemelerin yapıldığı tarafımıza iletilmiş olup, Sendika tercihi noktasında kirli tezgah hazırlayarak sürece dahil olan ilgili tüm kişiler hakkında hukuki sürecin başlatıldığının kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi emekçilerine çağrımızdır:
Hak-İş ve Öz Güven Sen Sendikasının destekçilerinin kirli planlarını gören üyelerimiz gerçeği anlamış ve yetkili makamlar ile irtibata geçerek aldıkları bilgilerle gönülleri rahat etmiştir, endişe duyan özel güvenlik emekçileri yetkili makamlar ile irtibata geçerek gerçeği öğrenmelidir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde bir takım kişilerin (11.04.2019) tarihinde belediyenin tüm birimlerine “Acil olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı birimlerde ve müdürlüklerde çalışan tüm personelin Hak-İş’e bağlı sendikalara ve Öz Güven Sen Sendikasına e-devlet üzerinden üyelik lüks izmirrmaları gerekmektedir, bu konuda tüm personellere acil yardımcı olmanız…” gerekmektedir şeklinde yasa dışı bir mail gönderdiği ve toplantı yapılarak ilgili amirlere talimat verdiği ortaya çıkmıştır. 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki diğer birimlerden de benzer haberler gelmektedir. Bu yapılanlar ancak insanlıktan nasibini almamış olanların yapacağı işlerdir. İşçilerin, Anayasal ve yasal sendikalaşma hakkını kullanmasını engelleyen bu zihniyet kaybetmeye mahkumdur.
Bu zamana kadar Sendikal anlayış ile hareket etmeyen, işçinin tercihine saygı göstermeyen HAK-İŞ ve bağlı Sendikaları yine ve yeniden kendilerine yakışanı yapmış olup, yalanla ve baskı ile üye yapma girişimlerine İstanbul Büyükşehir Belediyesinde tekrar başvurmuşlardır.
Yıllarca işçileri yalan ve algı ile ellerinde tutmaya çalışan ve sendikal manada katkı sunamayan HAK-İŞ ve bağlı Sendikalarının lüks izmirğı adeta emeğe ve işçiye ihanettir.

Hak-İş ve bağlı sendikalarına sesleniyoruz…
Yaptığınız suçtur, Yasa dışıdır, Ne yaparsanız yapın, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde çalışan meslektaşlarımız ‘’ Özel Güvenlik Görevlileri ‘’sizin bu pis planlarınıza alet olmayacaktır, Sendikal süreçte her yol mubahtır diyen anlayış Sendikal tarihte kara lekenin başını çekmektedir.

Hak-İş ve ona destek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesinde bir takım kişilerin lüks izmirkları hukuksuzdur, Özel Güvenlik Görevlilerinin ve işçinin iradesine, Anayasal ve yasal sendika seçme hakkına DARBEDİR…

Hak-İş’e bağlı Öz Güven Sen Sendikası bu zamana kadar Özel Güvenlik Görevlileri ile ilgili somut olarak hangi sorunu çözmüştür? 
Özel Güvenlik Görevlilerinin derdi ile dertlenmeyenlerin özel güvenlik mesleğine ve çalışanlarına vereceği hiçbir katkı yoktur.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde bulunan mevcut üyelerimiz halen Sendikamız Güvenlik-İş üyesi olmaya ve Sendikasına sahip çıkmaya devam etmektedir, yaşanan bu kirli süreçte gerçeği gören Belediyenin diğer birimlerinde çalışan özel güvenlik görevlileri de kendilerini kirli tezgahın içine alet edenler inat Sendikamıza üye olmaya başlamışlardır.

Sendikalaşma hakkına müdahale Türk Ceza Kanunu’nun 118. Maddesine göre suçtur, Sendikamız İstanbul Büyükşehir Belediyesinde bu kirli Sendika tezgahının içinde olan ilgili kişiler için Hukuk Müşavirliğimize gerekenin yapılması konusunda tam yetki vermiştir.

Saygılarımızla. 12.04.2019
Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Güvenlik-İş Türk-İş Hak-İş ÖzelGüvenlikGörevlisi İşçi İBB
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU