Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik-İş Sendikasından Basına ve Kamuoyuna, ''Güvenlikçi'' Değil Özel Güvenlik Görevlisi

Türk-İş'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI, Özel güvenlik görevlilerine 'Güvenlikçi' diye hitap edilmesinden tüm özel güvenlik çalışanlarının rahatsız olduğunu belirterek, bu hitap kullanıldığında itibar kaybı yaşanıyor, adeta aşağılama duygusu ile hareket ediliyor, Toplumda saygınlığımızın kazanılması lazım ve tüm özel güvenlik çalışanlarına ‘'özel güvenlik görevlisi’ diye hitap edilmesi gerekli olduğunu söyledi.

Güvenlik-İş Sendikasından Basına ve Kamuoyuna,  ''Güvenlikçi'' Değil Özel Güvenlik Görevlisi
Güvenlik-İş Sendikasından Basına ve Kamuoyuna,  ''Güvenlikçi'' Değil Özel Güvenlik Görevlisi İsmail Kutlu
Bu içerik 2170 kez okundu.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI, Özel güvenlik görevlilerine 'Güvenlikçi' diye hitap edilmesinden tüm özel güvenlik çalışanlarının rahatsız ğunu belirterek, bu hitap kullanıldığında itibar kaybı yaşanıyor, adeta aşağılama duygusu ile hareket ediliyor, Toplumda saygınlığımızın kazanılması lazım ve tüm özel güvenlik çalışanlarına ‘'özel güvenlik görevlisi’ diye hitap edilmesi gerekli ğunu söyledi.

Çağırıcı, güvenlik ve savunma iş kolunda görev yapan özel güvenlik görevlilerinin, bir insanın doğumundan ölümüne kadar tüm sürecinde rol alan tek meslek ğunu belirterek, meslek çalışanlarının görmezden gelinmemesi ve toplum nezdinde itibar ve saygınlığının arttırılması gerektiğini ifade etti. 

“GÜVENLİKÇİ” DEĞİL “ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ”
Çağırıcı, özel güvenliğin toplumda saygınlığının yaşanan en büyük sorunlardan biri ğunu yineledi. 
Çağırıcı, “Özel güvenlik görevlilerine 'Güvenlikçi' diye hitap ediliyor, biz özel güvenlik görevlileri bunu istemiyoruz, bu hitap kullanıldığında itibar kaybı yaşanıyor, adeta aşağılama duygusu ile hareket ediliyor, Toplumda saygınlığımızın kazanılması lazım ve tüm özel güvenlik çalışanlarına ‘’özel güvenlik görevlisi’’ diye hitap edilmesi gerekli" .

Beşikten mezara bir insanın hayatının tüm evresinde özel güvenlik görevlilerinin ğunu yineleyen Çağırıcı, ‘Güvenlikçi’ diye bir kelime Türk Dil Kurumunda bile yokken nasıl böyle bir tanım uydurulabilir anlamış değiliz, hiç bir özel güvenlik görevlisi kendi iş tanımını lüks izmirğında ’Güvenlikçiyim’ demez, öyle bir meslek yoktur çünkü, bizler özel güvenlik görevlisiyiz bu yüzden lütfen ’Güvenlikçi’ diye bir kelime türetmeyin.

Çağırıcı Özel Güvenlik mesleğini ülkemizde gerçekleştiren mesai arkadaşlarımızı, özel güvenlik görevlilerini bile doğru düzgün tanımlayamayan kim olursa olsun yazık diyorum.
5188 Sayılı kanuna tabii çalışan, yani özel kanunu olan, görev yerinde yetkileri olan belirli eğitim ve şartlara haiz insanların lüks izmirğı bir meslektir, her önüne gelenin bu mesleği yapamadığını bir türlü anlatamadık insanlara maalesef.

Televizyon kanallarında, gazetelerde bile meslektaşlarımızı haber yaparlarken ‘'Güvenlikçi şunu lüks izmir Güvenlikçi’’ bunu lüks izmir diye haber yapılıyor, o editörlerin dil bilgisine bu kadar uzak bir biçimde editörlük yapmaları da düşündürücü, kasıt aramamak mümkün değil, yazı yazarken bile “Güvenlikçi” yazdığınızda otomatik imla düzeltici sistem bu kelime yanlış diye altını kırmızı ile çiziyor uyarıyor, gerisini siz düşünün.

‘’Güvenlikçi’’ kelimesini bu onurlu mesleği yapan insanları aşağılamak, hakir görmek, küçük görmek için de kullanan insanların ğuna çokça şahit oluyoruz, bu durum özel güvenlik görevlileri için gerçekten çok aşağılayıcı moral bozucu bir durumdur.

Özellikle kamu kurumu ve kuruluşlarında yöneticilerin söze başlarken ''Güvenlikçi'' diye başlamasının , ''Güvenlikçi'' denildiğinde meslektaşlarımızın yaşadığı o an ve ruh halini anlatmaya kelimeler bulamıyoruz, kısacası  “Güvenlikçi “değil Özel Güvenlik Görevlisi,öncelikle bunu öğrenin...

Sözde özel güvenlik mesleğinin ve çalışanlarının hakkını korumaya çalışan sözde sivil toplum temsilcileri ve bazı sendikacılar özel güvenlik mesleğinden gelmediği için maalesef onlarında 
‘’Güvenlikçi’’ ğine ısrarla şahit k, her kim olursa olsun , mesleği ve görevi ne olursa olsun, toplumun her kesimini özel güvenlik görevlilerini anlamaya ve toplum nezdinde saygınlığımızın kazanılmasında bizlere yardımcı olmalarını bekliyoruz.

                                                                            Saygılarımla
                                                                         Ömer ÇAĞIRICI
                                                                    Güvenlik-İş Sendikası
                                                                          Genel Başkanı 

Özel Güvenlik Görevlisi Güvenlik-İş Sendikası Ömer ÇAĞIRICI Türk-İş Güvenlikçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU