Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Türk-İş'in TİS Teklifi Belli Oldu 'Taşerondan kadroya geçenlerde faydalansın'

Yapılacak olan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) için Türk-İş masaya taşerondan kadroya geçenlerinde faydalanması teklifini götürecek.

Türk-İş'in TİS Teklifi Belli Oldu 'Taşerondan kadroya geçenlerde faydalansın'
Türk-İş'in TİS Teklifi Belli Oldu 'Taşerondan kadroya geçenlerde faydalansın' İsmail Kutlu
Bu içerik 2272 kez okundu.

Evrensel'den Birkan Bulut'un haberine göre; 

200 bin kamu işçisini ilgilendiren TİS için Hükümet hâlâ bir adım atmadı. Türk-İş ile masaya oturacak olan Hükümet TİS'i seçimlerden sonraya bıraktı. Hükümet ile Türk-İş arasında imzalanacak olan çerçeve protokolü henüs imzalanmadı. 

TÜRK-İŞ ENFLASYONUN ÜZERİNDE ZAM TALEP EDİYOR
Kamu'da örgütlü çalışan işçilerin toplu iş sözleşmesi için görüşmeler devam ediyor. Fakat TİS için herhangi bir anlaşma protokolü imzalanmadığından dolayı burdaki görüşmelerin ücret ile ilgili maddeleri tıkanmış durumda. 2019-2020 yıllarında geçerli olacak kamu toplusözleşmesi için Türk-İş enflasyonun üzerinde bir zam oranı talep ediyor.

‘TALEPLERİ 19 MAYIS’TA BELİRLEYECEĞİZ’
Sürece ilişkin evrensel'e konuşan Türk-İş Mali Genel Sekreteri ve Yol-İş Genel Başkanı Ramazan Ağar, kamu toplusözleşmeleri ile ilgili hükümetle henüz bir araya gelemediklerini söyledi. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’a da herhangi bir bilgi gelmediğini belirten Ağar, bu hafta Türk-İş Başkanlar Kurulu olarak toplanacaklarını söyledi. Bu toplantıda toplusözleşme taleplerini netleştireceklerini dile getiren Ağar, ardından kamuoyuna bir açıklama yapacaklarını dile getirdi. Hükümetin toplusözleşme teklifini 31 Mart yerel seçimlerinin ardından şimdi de İstanbul’da yenilenecek seçimlerin sonrasına bırakıp bırakmayacağını sorduğumuz Ağar, bu konuda bir bilgilerinin olmadığını ifade etti.

TAŞERONDAN KADROYA GEÇENLER DE FAYDALANSIN
Ramazan Ağar; "Türk-İş’e bağlı sendikaların kamu işverenleriyle müzakereleri sürdürdüğünü ama çerçeve protokol imzalanmadığı için ücret konusunda sözleşme sürecinin tıkandığını. Çalışanların hak ve menfaatlerini korumak için masa başında çözüm için çalışacaklarını. Ücret ve çalışma koşullarının yanı sıra kadroya geçen taşeron işçilerin de toplu sözleşmeden faydalanmalarını isteyeceklerini" ifade etti.

Türk-İş TİS Taşeron Kadro İşçi Ergün Atalay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU