Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Demirören Medya'da Buket Aydın Kıyımı: 60 Güvenlik Görevlisi İşten Çıkarıldı

Demirören Medya’ya bağlı Kanal D’deki işinden çıkarılan Buket Aydın’ın tekrardan işe geri dönmesi sürecinde 60 güvenlik görevlisinin işten çıkarıldığı ortaya çıktı.

Demirören Medya'da Buket Aydın Kıyımı: 60 Güvenlik Görevlisi İşten Çıkarıldı
Demirören Medya'da Buket Aydın Kıyımı: 60 Güvenlik Görevlisi İşten Çıkarıldı İsmail Kutlu
Bu içerik 3428 kez okundu.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla lüks izmirğı TV programıyla hatırlanan Buket Aydın’ın işten ayrılıp, geri dönmesi sürecinde 60 güvenlik görevlisinin işten çıkarıldığını açıkladı. Güvenlik görevlilerinin amirlerinden bir talimat geldiğini ve "Buket Hanım’ın işine son verilmiştir, içeri girişi engellensin" denildiğini belirten Baş, güvenlik işçileri sadece kendilerine gelen bu talimatı uyguluyorlar ve sonra işlerinden oluyorlar" .

İşçilerin kendileri ile görüştüğünü ve yardım istediğini de açıklayan Baş,”20 yıldır orada çalışan işçi arkadaşlarımızın ğu bir topluluk bir günde, iktidar istedi diye işsiz kalmış durumda” açıklamasında bulundu.

 

BUKET AYDIN OLAYININ GÖRÜNMEYEN KISMINDA İŞÇİ KIYIMI VARMIŞ!

Baş bu sözlerinin ardından Demirören Medya’ya bağlı Kanal D’deki işinden çıkarılmasının ardından tekrar işe dönen Buket Aydın olayının ardındaki işçi kıyımını anlattı. “Yine, basın alanında, basında çalışan emekçilere dönük, çok ilginç ğunu düşündüğüm ziyaretçileri bugün misafir ettik. Demirören Holding'e bağlı güvenlik işçisi arkadaşlarımız bizi ziyaret ettiler. Sanırım ‘Buket Aydın’ ismini tüm vekil arkadaşlarımız ve kamuoyu, esas olarak seçim öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla lüks izmirğı programdan hatırlayacaktır. Orada Kılıçdaroğlu’na karşı bir basın emekçisine yakışmayan davranışı nedeniyle gündem olmuştu” diyen Baş, şöyle devam etti:

“Buket Hanım’ın bu davranışından sonra şirkette yaşadığı sıkıntılar nedeniyle özel güvenlik görevlisi arkadaşlarımıza amirlerinden bir talimat geliyor ‘Buket Hanım’ın işine son verilmiştir, içeri girişi engellensin’ deniyor ve güvenlik işçileri sadece kendilerine gelen bu talimatı uyguluyorlar. Daha sonra tekrar, büyük ihtimalle Ankara üzerinden Buket Hanım işe iade edilince sadece kendilerine verilen görevi yerine getirdikleri için bütün güvenlik şirketi çalışanları, İstanbul ve Ankara’daki 60 güvenlik işçisi bir günde işinden çıkarılıyor. Bu kabul edilebilir bir şey değildir. Aralarında yirmi yıldır orada çalışan işçi arkadaşlarımızın ğu bir topluluk, bir günde, iktidar istedi diye işsiz kalmış durumda. Bunu takdirlerinize sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Demirören Medya Buket Aydın Özel Güvenlik Görevlisi İşten Çıkarma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU