Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Bütün Hayallerini Kilo Verdikten Sonra Gerçekleştirdi

DÜZCE'de, 170 kiloya ulaşan Seçil Horata (31), tüp mide ameliyatının ardından yeni bir hayata başladı.

Bütün Hayallerini Kilo Verdikten Sonra Gerçekleştirdi
Bütün Hayallerini Kilo Verdikten Sonra Gerçekleştirdi İsmail Kutlu
Bu içerik 2261 kez okundu.

DÜZCE'de, 170 kiloya ulaşan Seçil Horata (31), tüp mide ameliyatının ardından yeni bir hayata başladı. Horata, bir yılda 87 kilo vererek 83 kiloya kadar düştü. Yaşından dolayı polis olamayan Horata, üniforma aşkını silahlı güvenlik görevlisi olarak giderdi, bitirmediği liseyi tamamlayıp üniversite kazandı, çocuklarına daha çok zaman ayırmaya başladı.

Seçil Horata yaşadığı stres ve 2 erkek çocuğunu doğurmasının ardından 140 kiloya çıkarak, ilk evliliğini kiloları nedeniyle bitirmek zorunda kaldı. Seçil Horata daha sonra ikinci evliliğini lüks izmir ve bir kız çocuğu dünyaya getirdikten sonra yine kilo alarak 170 kiloya ulaştı. Hayatı kça zorlaşan Seçil Horata, ikinci evliliğini de bitirmek zorunda kaldı. Hayatının daha da zorlaşacağını ve hayallerini gerçekleştiremeyeceğini anlayan Seçil Horata, kilo vermeye karar verdi. Düzce Üniversitesi?nde 1 yıl önce tüp mide ameliyatı olan Seçil Horata, 87 kilo vererek 83 kiloya kadar düştü. Seçil Horata?nın hayatı kilolarından kurtulunca yeniden başladı.

Seçil Horata kilo verdikten sonra hayali olan polis olamadı, ancak üniforma aşkı nedeniyle silahlı özel güvenlik görevlisi sertifikası aldı. Ardından yarım bıraktığı liseyi bitirdi ve üniversite kazandı. En büyük hayali olan çocukları ile zaman geçirmek olan Seçil Horata, ev işlerini de kendisi rahatça yapmaya başladı.

Yaşadığı süreç hakkında bilgi veren Seçil Horata, Doğumla başlayıp, sıkıntı, stres ve ailevi hayatlarla devam eden çok değişik ve sıkıntılı bir dönemdi. 140 kilolarda seyrederken en son 170 kiloya kadar çıktım. 170 kiloya çıktığımda bir oturup düşünme kararı aldım. Artık bu kilolarla devam edemeyeceğimi anladım. Bunun içinde o dönem değil ancak ilerisi için sıkıntı olacağını fark ettim. Çok yoğun bir dönemdeydim ama kilolarımın bana problem olacağını tahmin ettiğim için tüp mide operasyonu olmaya karar verdim. Bu sayede kilo verme adımını başlatmış m .


'BÜTÜN HAYALLERİMİ KİLO VERDİKTEN SONRA GERÇEKLEŞTİRDİM'
Horata hayallerini kilo verdikten sonra gerçekleştirmeye başladığını belirterek, Çocukluğumda hayalim polis olmaktı. Çok iyi derslerim olmasına rağmen okuyamadım. Lise son sınıftan ayrılmak zorunda kaldım. Okulumu bir azimle bitirme çabasındaydım. İlk önce dışardan açık lise okuyarak açık liseyi bitirdim. Daha sonra özel güvenlik olmak için silahlı güvenlik kursuna katıldım ve silahlı güvenlik belgesi aldım. Üniversite sınavlarına girdim. Şu an Anadolu Üniversitesi?nde 4 yıllık maliye okuyorum .

 

 

 

Bütün Hayallerini Kilo Verdikten Sonra Gerçekleştirdi Özel Güvenlik Görevlisi Düzce
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU