Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Hırsızlık Teşebbüsünde Kullanılan Kör Ata, Özel Güvenlik Görevlisi şefkati

Antalya'da elektrik dağıtım şirketinin tel örgülerini at arabasına yükleyen iki şahıs, şirketin özel güvenlik personeli tarafından yakalandı.

Hırsızlık Teşebbüsünde Kullanılan Kör Ata, Özel Güvenlik Görevlisi şefkati
Hırsızlık Teşebbüsünde Kullanılan Kör Ata, Özel Güvenlik Görevlisi şefkati İsmail Kutlu
Bu içerik 1713 kez okundu.

Antalya'da elektrik dağıtım şirketinin tel örgülerini at arabasına yükleyen iki şahıs, şirketin güvenlik personeli tarafından yakalandı. Telleri iade eden şahıslar, güvenlikçilerin polisi araması üzerine at arabasını bırakarak kaçtı. Yakıcı güneşte bırakılan tek gözü kör ata polis ve güvenlik personelinin davranışı takdir toplarken, saatler sonra atın yanına gelen bir kadının, atın sahibi ğunu ve gece hırsızlar tarafından çalındığını iddia etmesi dikkat çekti.

Olay, Kepez ilçesine bağlı Göksu Mahallesi'nde dün saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Bir elektrik dağıtım şirketinin yapılmakta olan tel örgülerini at arabasına yükleyen iki şahsı gören şirkete ait özel güvenlik personelleri, duruma müdahale etti. At arabasıyla kaçmaya başlayan şahısları durdurarak telleri geri alan güvenlik personelleri, polisi arayarak durumu bildirdi. Bu sırada polisin arandığını duyan şahıslar ise at arabasını bırakarak bölgeden yaya olarak kaçmaya başladı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Köşe bucak aranan şahıslar izini kaybettirirken, onlardan geriye bir gözü kör bir at ile içerisinde hurda eşyalar dolu römork kaldı.

Polis ve özel güvenlik görevlisi gölgeye aldı, kana kana su içti

Yakıcı güneşte bekleyen at, bir müddet sonra güvenlik ekipleri tarafından olayın gerçekleştiği şirketin arkasındaki gölgelik alana alındı. Aşırı sıcaktan dolayı susadığı gözlenen ata, güvenlik personelleri su verdi. Kana kana suyu içen atın daha sonra yükleri çözülerek rahatlaması sağlandı.

Atın çalıntı çıktığı iddiası

Öte yandan, olay gerçekleştikten 3 saat sonrası aynı bölgede ilginç anlar yaşandı. Atın yanına gelen Filiz Türkmen adındaki kadın, şirketin personellerine atının gece saatlerinde çalındığını ve almak istediğini söyledi. Güvenlik personelleri tekrar polisi arayarak durumu bildirdi. Olay yerine tekrar gelen polis ekipleri, kimlik kontrolü lüks izmirkları Türkmen'e atı teslim etti. Şirket yetkililerinin şikayetçi olmadığı olay sonrası, Türkmen at arabasına binerek olay yerinden uzaklaştı.

Polisin kaçan şahısları arama çalışması sürüyor. 

Hırsızlık Kör At Özel Güvenlik Görevlisi Antalya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU