Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Destici’nin Kanun Teklifi Özel Güvenliklerin Umudu Oldu

Özel güvenlik görevlileri ile ilgili TBMM’ye sunulan Kanun teklifi komisyonlarda görüşülmeyi bekliyor.

Destici’nin Kanun Teklifi Özel Güvenliklerin Umudu Oldu
Destici’nin Kanun Teklifi Özel Güvenliklerin Umudu Oldu İsmail Kutlu
Bu içerik 5819 kez okundu.

Özel güvenlik sektörünün gelişiminde sürdürülebilirliğin ve dünya güvenlik sektöründe yaşanan değişime uyum sağlanması amacı ile Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı – Ankara Milletvekili Mustafa Destici ve Güvenlik-İş Sendikasının ortaklaşa hazırladığı yasa tasarısı BBP Genel Başkanı - Ankara Milletvekili Mustafa Destici imzasıyla 31 Ekim 2018 tarihinde TBMM başkanlığına sunulmuştu.

BBP Genel Başkanı rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun 26 Şubat 2009 tarihinde verdiği son Kanun teklifi özel güvenlik görevlileri ile ilgiliydi. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici TBMM sunduğu ilk kanun teklifinin, şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun izinden giderek özel güvenlik görevlileri ile ilgili olması, özel güvenlik görevlileri ve kamuoyunu tarafından takdirle karşılanmıştır.

Özel güvenlik görevlilerine şehitlik ve gazilik hakkı verilmesi, fiili hizmet süresi zammı ve taltif gibi hakların yer aldığı kanun teklifi TBMM ilgili komisyonlarında görüşülmeyi bekliyor.

Komisyon görüşmelerinin özel güvenlik görevlilerini memnun edecek şekilde sonuçlanmasını ve devam eden süreçte teklifin TBMM'de bir an önce yasalaşmasını özel güvenlik sektöründe çalışan 320 bin özel güvenlik merakla bekliyor.

Komisyonda görüşülmeyi beklenen kanun teklif maddeleri şunlardır;

-        Tüm Emniyet Teşkilatı birimleri ile birlikte kamu güvenliğini sağlamakla yükümlü Özel Güvenlik Görevlisi çalışanlarımızın halk arasında “TALTİF” olarak adlandırılan para mükâfatı hükümlerinden diğer emniyet teşkilatı mensupları gibi faydalanması.
-          Özel Güvenlik Görevlisi çalışanlarımızın, görevi başında yaşadığı çeşitli sebepler ile çalışamaz hale gelmesi veya hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan kazaların ardından, mirasçılarına ödenmesi gereken tazminatların yanı sıra Şehitlik ve Gazilik ünvanlarının da verilmesi.
-           Emniyet teşkilatı (Polis, Asker, Bekçi ) mensuplarının faydalandığı fiili hizmet süresi yıpranma payı ve zammı hakkından diğer emniyet teşkilat mensupları ile aynı şart ve yükümlülükleri yerine getiren Özel Güvenlik Görevlilerimizin de faydalanması.
-       Kamuda çalışır iken Taşeron yasası ile birlikte, işyerlerinde kadro alan Özel Güvenlik Görevlisi çalışanlarımız kurumlarında yine aynı işi gerçekleştirmeye devam etmelerinden dolayı, özel kanunu olan 5188’ e tabi çalışan tüm özel güvenlik görevlilerinin, Güvenlik İş kolunda bulunan Sendikalara olan üyeliklerinin devam etmesi.Kanun Teklifi TBMM Mustafa Destici Güvenlik-İş Sendikası BBP Özel Güvenlik Görevlisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU