Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik-İş'ten 'Gelin Güçlerimizi Birleştirelim' Çağrısı

Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, tüm özel güvenlik görevlilerine seslenerek ‘gelin güçlerimizi birleştirelim’ çağrısında bulundu.

Güvenlik-İş'ten 'Gelin Güçlerimizi Birleştirelim' Çağrısı
Güvenlik-İş'ten 'Gelin Güçlerimizi Birleştirelim' Çağrısı İsmail Kutlu
Bu içerik 952 kez okundu.

Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, tüm özel güvenliklere seslenerek ‘gelin güçlerimizi birleştirelim’ çağrısında bulundu. 
Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, sendikalaşmanın önemine değinerek tüm özel güvenlik görevlilerini Türkiye'nin en büyük işçi konfederasyonu TÜRK-İŞ' de birleşmeye ve özel güvenlik görevlilerinin etkili sendikası olan Güvenlik-İş çatısı altında birleşmeye davet etti.

Çağırıcı, Ülkemizde aktif görev yapan 320 bin özel güvenlik görevlisi ğunu belirterek, ülkemizde sendikalaşma istatistiklere göre 19. İş kolu Savunma ve Güvenlik üye istatistik sayısı 118 bini aşmış durumda. Sendikalaşma oranı ise yüzde 21 civarında, Sendikalara üye sayısı Temmuz 2018’de 97 bin 668 idi. Kısa bir süre içinde 21 binden fazla özel güvenlik görevlisinin sendikalara üye olması, sendikalaşma eğilimde önemli bir artışın göstergesi ğunu söyledi.


Sendikalara üye olurken iyi araştırılması gerektiğinin altını çizen Çağırıcı, Öncelikle sendikalı olma bilincine sahip olup; siyasi görüşümüz, arkadaş hatırı, müdür korkusu ile değil, hür irademiz ile sadece birilerine hizmet eden sarı sendikalara değil, üyelerinin sorunlarıyla ilgilenen ve çözüme ulaşan sendikalara üye olmalıyız .

Çağırıcı konuşmasının devamında, Güvenlik-İş Sendikasının Yönetim kadrosunun tümü özel güvenlik kimliğine sahip,  bu mesleği yapmış en önemlisi sorunları bilen anlayan ve çözüme ulaşmadan mücadeleyi hiçbir zaman bırakmayan bir sendika. ‘Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme’ sloganımız her platformda ses getirmiş ve özel güvenlik görevlilerince gönüllerde çoktan yer etmiş durumda diyerek, şimdi de siz değerli meslektaşlarımızla birlikte diyoruz ki ''sendikasız özel güvenlik kalmayacak'' biz birlikte güçlüyüz anlayışı ile özel güvenlik görevlilerini hak ettiği konuma el birliği ile taşıyacağız..

#sendikasızözelgüvenlikkalmayacak

Güvenlik-İş Sendikası Türk-İş Özel Güvenlik Görevlisi Sendika Üye ömer çağırıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU