Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

EGO'da Görevli Personele 'İş Sağlığı ve Güvenliği' Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Raylı Sistemler Daire Başkanlığı, Raylı Sistemlerde görevli personele, “Temel iş Sağlığı Güvenliği’’ kapsamında “İş Kazalarını Önleme” ve “İlk Yardım” konularında eğitim verdi.

EGO'da Görevli Personele 'İş Sağlığı ve Güvenliği' Eğitimi
EGO'da Görevli Personele 'İş Sağlığı ve Güvenliği' Eğitimi İsmail Kutlu
Bu içerik 2081 kez okundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, EGO Genel Müdürlüğü Raylı Sistemler Daire Başkanlığı tarafından AŞTİ Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime, teknik personel, güvenlik görevlisi ve temizlik hizmetlerinde görev yapan 251 kişi katıldı.

Personele, yolcuların raylı sistemlerle seyahat ederken daha güvenli ve konforlu bir şekilde seyahatini sağlamak amacıyla öncelikli olarak çalışanların can güvenliğini sağlayan davranış biçimleri anlatıldı.

İlk yardım ve tehlike esnasında nasıl davranılması gerektiğine ilişkin acil durum senaryoları da uygulamalı olarak gösterildi.

Eğitmen Dr. Ramiz Başer, eğitime katılan personele iş güvenliği tarihçesi, meslek hastalıkları belirtileri, ilkyardım, kalp masajı, suni solunum ve kazazedeye davranış biçimleri hakkında bilgi verdi.

Programa katılan personel ise acil durum gerektiren olaylar esnasında nasıl bir yol izleyecekleri konusunda verilen eğitimlerin faydalı ğunu belirterek "İlk yardım kurallarını uygulamalı olarak öğreniyoruz. Hem personel olarak hem vatandaş olarak iş güvenliği ve sağlık eğitimine katılmaktan mutluyuz. Daha bilinçli çalışmanın püf noktalarını öğrenmiş k." değerlendirmesinde bulundu.

Düzenlenen eğitim sonrasında programa katılan personele katılım sertifikası verildi.

EGO ÖzelGüvenlikGörevlisi İşSağlığıGüvenliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU