Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik-İş Sendikasından 26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası Mesajı

Türk-İş'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı 26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası nedeni ile yazılı kutlama mesajı yayınlayarak,özel güvenlik görevlilerinin önemine dikkat çekti.

Güvenlik-İş Sendikasından 26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası Mesajı
Güvenlik-İş Sendikasından 26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası Mesajı İsmail Kutlu
Bu içerik 1991 kez okundu.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı lüks izmirğı açıklamada Özel Güvenlik Görevlilerinin kamu düzenindeki önemine  değinerek, Kamuoyuna çağrıda bulunan Genel Başkan , 82 milyon insanımızı 'Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme' sloganını toplumsal bir harekete dönüştürmeye davet etti.

Bundan 15 yıl önce, 2004 yılında kanunlaşarak meslek haline gelen Özel Güvenlik teşkilatının özverili ve başarılı çalışanlarının hatırlanması ve toplumsal farkındalığın oluşabilmesi adına kutlanan değerli gün ve haftayı yeniden kutlayabilmenin coşkusunu yaşıyoruz.

26 Haziran  günü tüm Ülke genelinde şubelerimiz, temsilciliklerimiz aracılığıyla düzenleyeceğimiz etkinlikler sayesinde özel güvenliklerin gür sesi yeniden duyulacak farkındalığımız hissedilecektir,Özel güvenlikler olarak büyük fedakarlıklarda , gece – gündüz, yaz-kış demeden, vatanımız için, halkımız için, Milletimizin can ve mal güvenliği için 7/24 nöbet tutan özel güvenlik mensuplarıyız.

Polis ve Askerimiz ile el ele, omuz omuza birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak hizmetimizi sunmaktayız, Özel güvenlik görevlileri olarak her zaman devletimizin emrinde ve milletimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz.

 İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU'nun  özel güvenlik görevlileri için verdiği önemli katkıları ve İçişleri Bakanlığının çalışmaları ile birlikte 2018 yılında özel güvenlik görevlileri için önemli gelişmeler yaşandı, önümüzde ki yıllarda özel güvenlik görevlileri ve sektör ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayacağımızdan şüphemiz yok.

Özel güvenlik görevlilerinin özlük hakları ve çalışma koşullarının müstakil bir kanunla belirlenmesi gerekiyor. Basın İş Kanunu, Deniz İş Kanunu gibi bize ait bir yasa istiyoruz, 5188 sayılı kanun bizim için önemli ama kapsayıcılık bakımından yetersiz.

Yetkililerin, yeni dönemde bu yönde gerekli adımları atmasını talep ediyoruz.

 BBP Genel Başkanı Ankara Milletvekili Sayın Mustafa DESTİCİ ile birlikte hazırladığımız ve şu anda TBMM’de komisyonda olan yasa teklifimizin onaylanarak yürürlüğe girmesini bekliyoruz. Sendika olarak en hassas noktamız teşkilatımızın bütün emektarlarının toplumda yeterli saygıyı görebilmesini sağlamak, çalışma şartlarının ve maddi gelirlerini iyileştirmek amacı yıllardır sarf ettiğimiz çaba ve gayretlerimiz durmaksızın devam edecektir.

 Ülkemizde aktif olarak 320 bine yaklaşan ve 81 ilde, hayatın her alanında faaliyet gösteren, önemli sorumluluklar üstlenen meslektaşlarımız özel güvenlik görevlileri kamu düzeninin sağlıklı bir şekilde yürüyebilmesi için her daim vazifelerinin başındadırlar.

Yapılan işin önemi ve hassasiyeti bir arada değerlendirildiğinde, özel güvenlik görevlisi olarak çalışanların özlük haklarının, çalışma koşullarının müstakil bir kanunla belirlenmesi gerekiyor. Yetkililerin, yeni dönemde bu yönde gerekli adımları atmasını talep ediyoruz."

Görevleri başında vefat eden tüm özel güvenlik görevlilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum, görevleri başında saldırıya uğrayan meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftamızı kutluyor, camiamız mensubu her bir meslektaşımıza ayrı ayrı başarılar diliyorum .

Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme!!

özel güvenlik günü 26 haziran özel güvenlik 5188 özel güvenlik süleyman soylu ömer çağırıcı özel güvenlik kanunu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU