Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

CHP İzmir Milletvekili Çelebi Özel Güvenlik Haftasını Kutladı

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, 26 Haziran Özel Güvenlik Gün ve Haftasını kutladı.

CHP İzmir Milletvekili Çelebi Özel Güvenlik Haftasını Kutladı
CHP İzmir Milletvekili Çelebi Özel Güvenlik Haftasını Kutladı İsmail Kutlu
Bu içerik 2324 kez okundu.

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Türkiye Büyük Millet Meclisinde konuşmada Özel Güvenlik Haftası olduğunu belirterek sayıları 320 bine varan özel güvenlik görevlilerinin özel güvenlik haftasını tebrik ettiğini söyledi.

Konuşmasının devamında Çelebi, Özel güvenlik görevlileri saldırı ve saldırganların ilk hedefinde olduğunu, tehlikeli iş sınıfında bulunduğunu ve bu yüzden özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini söyledi.

Çelebi, 5188 sayılı Kanunda özlük hakları yer almamaktadır ve düzenlenmelidir. Yaptıkları iş küçümsenmektel ve saygı görmemekteler.

Yöneticileri zaman zaman  kanunun verdiği yetkiyi aşan emirler vermektedir. Hem vatandaşla karşı karşıya gelmekte hemde sorun çıkarsa sorumlu olmaktalar. Adli vaka meydana gelirse özel güvenliklerimize  yeterli destek verilmemektedir. Kadrolu güvenlik görevlilerine avukat desteği var taşerona yok.

Ekipman yetersizliği nedeniyle mevsimsel etkilere karşı korunmasızlar.

Farklı işlerde çalıştırılmaktalar. Kolluk kuvvetlerinin en büyük destekcisi özel güvenlik görevlilerini unutmayalım diyorum. Onların değişiyle 'özel güvenlik her yerde görmezden gelme!!'

 

CHP Mehmet Ali Çelebi TBMM Özel Güvenlik Görevlisi Özel Güvenlik Haftası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU