Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Öz-İş Sendikası HAK-İŞ Genel Kurulunda İhraç Ediliyor

Hak-İş Konfederasyonu 14. Olağan Genel Kurulunda ÖZ-İŞ Sendikasının ihracını gündeme aldı.

 Öz-İş Sendikası HAK-İŞ Genel Kurulunda İhraç Ediliyor
 Öz-İş Sendikası HAK-İŞ Genel Kurulunda İhraç Ediliyor İsmail Kutlu
Bu içerik 1657 kez okundu.

HAK-İŞ Konfederasyonu 10 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştireceği 14. Olağan Genel Kurulunda, 13 Haziran 2018 tarih ve 9 Sayılı Kararını görüşerek Öz-İş Sendikası’nın Üyelikten İhracını gündemine aldığı web sitesinden yapmış olduğu paylaşımda görülüyor.

Uzun bir süredir aralarında ciddi sorunlar olan HAK-İŞ ve Öz-İş Sendikası, ÖZ-İŞ Sendikası Genel Sekreteri Kadir Sağlam tarafından Facebook hesabından daha önce bir paylaşım yapmış, o paylaşımın altına üyeler ve temsilciler tarafından yüzlerce yorum yazılıp, HAK-İŞ ve yönetimine hakaretler edilmişti.

HAK-İŞ 4 Temmuz 2019 tarihinde başkanlar kurulu sonuç bildirisi yayınlayarak HAK-İŞ’in kuruluş değer ve ilkelerinden aykırı hareket eden ve bu hareketlerini, Konfederasyon yöneticilerine ağır hakaretlere kadar götüren, alternatif Konfederasyon kurma girişimleri belgelerle sabit olan bir yapının HAK-İŞ çatısı altında yeri olamayacağını belirtti.

HAK-İŞ Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirisinde şu ifadelere yer verdi; 

HAK-İŞ Başkanlar Kurulu, Kongre gündem maddeleri arasında yer alan Öz-İş (Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası) Sendikası’nın Konfederasyon üyeliğinden çıkarılması konusunda görüşlerini ifade etmişlerdir.
 
HAK-İŞ Başkanlar Kurulu, HAK-İŞ’in kuruluş değer ve ilkelerinden aykırı hareket eden ve bu hareketlerini, Konfederasyon yöneticilerine ağır hakaretlere kadar götüren, alternatif Konfederasyon kurma girişimleri belgelerle sabit olan bir yapının HAK-İŞ çatısı altında yeri olamayacağını vurgulamışlardır.

HAK-İŞ Konfederasyonun resmi web sitesinde yapmış olduğu açıklamadan sonra Öz İş Sendikasının üyelerinde ciddi huzursuzluk olduğu ve istifaların yaşandığı konuşuluyor.


Hak-İş Öz-İş İhraç Genel Kurul hak iş sendikası ihraç öz iş sendikası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU