Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok AÇSHB Bakanı Selçuk'a Özel Güvenliklerin Özlük Haklarını Sordu

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail OK, özel güvenlik görevlilerinin özlük haklarının iyileştirilmesini Meclis gündemine taşıdı.

İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok AÇSHB Bakanı Selçuk'a Özel Güvenliklerin Özlük Haklarını Sordu
İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok AÇSHB Bakanı Selçuk'a Özel Güvenliklerin Özlük Haklarını Sordu İsmail Kutlu
Bu içerik 3203 kez okundu.

İYİ Partili Milletvekili İsmail OK, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yanıtlaması istemi ile TBMM Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinde, Özel güvenlik görevlileri saldırı ve saldırganların ilk hedefinde olduğunu, tehlikeli iş sınıfında bulunduğunu ve bu yüzden özlük haklarının iyileştirilmesinde konusunda herhangi bir çalışma olup olmadığını sordu.

İsmail OK’un önergesi şöyle:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Ülkemizde yaklaşık 320 bin özel güvenlik görevlisi vardır. Özel güvenlik görevlileri saldırı ve saldırganların ilk hedefindedir, tehlikeli iş sınıfındadırlar. Yöneticileri zaman zaman  kanunun verdiği yetkiyi aşan emirler vermektedir. Hem vatandaşla karşı karşıya gelmekte hemde sorun çıkarsa sorumlu olmaktalar. Adli vaka meydana gelirse özel güvenliklerimize  yeterli destek verilmemektedir. Kadrolu güvenlik görevlilerine avukat desteği var taşerona bağlı olan özel güvenliklere avukat verilmemektedir.

Bu Kapsamda;

1- Güvenlik görevlilerinin özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik bakanlığınızın herhangi bir çalışması var mıdır? Yoksa olacak mıdır? İçeriği ve kapsamı nedir?
2- Taşeron ve kadrolu güvenlik görevlilerinin özlük bakımı haklarından aralarındaki ayrımın giderilmesi yönünde bakanlığınızın herhangi bir çalışması olacak mıdır?Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU