Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Hak-İş Öz-İş Sendikasını İhraç Etti Hak-İş'te Bazı Sendikaların Konfederasyon Kuracakları Gündeme Bomba Gibi Düştü

Hak-İş Konfederasyonunun Olağan Genel Kurulunda daha önce disiplin kurulu kararı ile ihraç edilen ve genel kurulda gündemde yapılan oylama ile oy birliği ile Öz-İş Sendikasının İhracının yasal olarak kesinleşmesi neticesinde, Öz İş Sendikası ile hareket eden bazı sendikaların Ülkem İşçi Sendikaları Konfederasyonuna üye olacağı ve Hak-İş Konfederasyonundan ayrılacağı konuşuluyor.

Hak-İş Öz-İş Sendikasını İhraç Etti Hak-İş'te Bazı Sendikaların Konfederasyon Kuracakları Gündeme Bomba Gibi Düştü
Hak-İş Öz-İş Sendikasını İhraç Etti Hak-İş'te Bazı Sendikaların Konfederasyon Kuracakları Gündeme Bomba Gibi Düştü İsmail Kutlu
Bu içerik 2039 kez okundu.

Yaklaşık 25 bin üyesi bulunan Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası (Öz-İş), Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) üyeliğinden 10 Temmuz Çarşamba Günü gerçekleşen 14. Olağan Genel Kurulu’nda oy birliği ile ihraç edildi.

10 Temmuz Çarşamba günü Hak-İş Konfederasyonunun 14. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti, genel kuruldan çok yaşananlar konuşulmaya başladı, Genel Kurulda Öz-İş Sendikasının İhracı bekleniyordu ancak Öz İş Sendikası ile hareket eden bazı sendikaların tavrı ise merak konusu olmuştu, özellikle Hak-İş Yönetimine alınmayan Öz Orman İş Sendikasının Genel Başkanı Settar Aslan'ın Başkanlar kurulunda ihraca karşı çıkmasından sonra Genel kuruldada aynı tavrı göstermesi beklenirken bir şey yapılmaması Hak İş'te bazı sendikaların yeni Konfederasyona katılacaklar söylemini güçlendirdiği belirtiliyor.

Peki, Öz-İş Sendikası neden ihraç edildi? Aralarında ciddi sorunlar olan HAK-İŞ ve Öz-İş Sendikası, ÖZ-İŞ Sendikası Genel Sekreteri Kadir Sağlam tarafından Facebook hesabından Hak-İş ve Yönetimine ağır hakaretler de bulunduğu Öz-İş Sendikasının üyeleri ve temsilcilerinin de destek verildiği görülmüş alternatif konfederasyon kurma girişimlerini başlattığı Hak İş tarafından açıklandı, yaşanan bu gelişmelerin Hak İş'ten diğer sendikalar ile birlikte hareket edilmesinin sonucu olduğu söyleniyor.

HAK-İŞ'te Başka Ayrılıklar Olacak mı?

Ülkem İşçi Sendikaları Konfederasyonunun Genel Başkanının Öz İş Sendikasının Genel Başkanı Sedat Sevinç olacağı konuşulurken, ilerleyen günlerde HAK iŞ'ten ayrılması beklenen Sendikaların katılması halinde Ülkem İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanlığına Öz Orman İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan'ın geçeceği sendikal kulislerde konuşuluyor,  HAK-İŞ’in yeni yönetiminde bundan böyle adı genel başkanlığa geçen  Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan ile  Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay Hak İş yönetimine alınmadı, Öz Orman İş ve Öz Taşıma İş Sendikasının teşkilatının yaşanan gelişmelerden rahatsız olduğu konuşulurken, Hak İş'in adeta Hizmet İş Sendikası kontrolüne geçtiği artık yüksek sesle dile getiriliyor.

 

Öz-İş Üyeleri Huzursuz ve Tedirgin

Hak-İş Konfederasyonunun zamanında baskı, tehdit ve ile yaptığı  Öz-İş Sendikası üyeleri şimdi ihraç edilen Öz-İş Sendikasını soru ve mesaj yağmuruna tutarak şimdi ne olacak sorusunun cevabını arıyor..

Üyelerin hakkını aramayan sorunlarıyla ilgilenmeyen sadece üye kaygısı olan ve konfederasyonuyla kavga halinde olan Öz-İş Sendikası yeni konfederasyon kurma hayali üstüne bir de Konfederasyondan ihraç edilmesi üyeler arasında ciddi derecede huzursuzluk ve tedirginlik çıkardığı ,bu gelişmelerden sonra zorla üye yapıldıkları özel güvenlikler Öz İş  sendikasından ard arda istifa ettiklerini ve Türkiye geneli üyelerin Hak İş'te durmayacakları ve başka sendikaları tercih ettikleri gelen bilgiler arasında.

Özel Haber;Editör

özel güvenlik hak iş konfederasyonu öz iş sendikası ülkem işçi sendikaları hak iş istifa hak işte deprem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU