Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

ÖGNET ve KAAN Projelerinin Önemi ve Açılımı

Kamusal Asayiş Analiz Nitelik Geliştirme Projesi (KAAN) ve Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon Projesi (ÖGNET) tanıtım toplantısı 23.07.2019 Salı günü İstanbul Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Peki ÖGNET ve KAAN projelerinin önemi ve açılımı nedir?

ÖGNET ve  KAAN Projelerinin Önemi ve Açılımı
ÖGNET ve  KAAN Projelerinin Önemi ve Açılımı İsmail Kutlu
Bu içerik 14800 kez okundu.

Kamusal Asayiş Analiz Nitelik Geliştirme Projesi (KAAN) ve Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon Projesi (ÖGNET) tanıtım toplantısı İstanbul Haliç Kongre Merkezinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Özel Güvenlik Daire ve Denetleme Başkanı Suat Çelik, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan ve çok sayıda özel güvenlik görevlilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ÖGNET ve KAAN projelerinin açılışında yaptığı konuşmada her iki projenin de önemine değinerek, “KAAN projesi temel olarak entegrasyon ve koordinasyona odaklanmış bir projedir. 

ÖGNET ise özel güvenlik sektörünü rahatlatacak bir projedir. Bunlar sürekli yenilenen, güncellenen projelerdir" dedi.

ÖGNET ve KAAN projelerinin önemi ve açılımı

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon Projesi (ÖGNET)
; kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyetteki özel güvenlik hizmetlerinin yerine getirilmesinde kullanılan fiziki ve beşeri unsurların en aza indirilerek büroratik işlemlerin ve kırtasiyeciliğin azaltılması, denetimin, iş ve işlemlerin daha hızlı ve etkin bir şekilde yerine getirilmesi ve özel güvenlik hizmetleri ile ilgili bütün bilgilere online olarak erişilip, mevcut durumun ölçülebilir ve kontrol edilebilir hale getirilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Güvenlik alanında öngörülen hedeflere birlikte ulaşılması; sürekli, etkin ve güçlü bir kurumsal iletişimin oluşturulması amacıyla emniyet personeli ile özel güenlik görevlileri arasında mevcut işbirliğinin artırılarak, ulusal ve uluslararası hukuka uygun şekilde verilen önleyici güvenli hizmetlerinin kalietsinin en üst seviyeye çıkartılması için "Genel Kolluk - Özel Güvenlik İşbirliği ve koordinasyon Projesi (KAAN)" öncelikli olarak İstanbul ilinde hayata geçirilmiş olup akabinde 81 il genelinde kullanulmaya başlanacaktır.

özel güvenlik görevlisi ÖGNET KAAN İstanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU