Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Fatih'te 300 bin Dolarlık Soygun Sonrası Linç Girişimi

Libyalılara ait olduğu ve para transferi yapıldığı belirtilen iş yerine gelen silahlı 5 kişi, 300 bin dolar alarak kaçtı. yakalanan Şüphelilerden birine yönelik linç girişimi son anda engellendi.

Fatih'te 300 bin Dolarlık Soygun Sonrası Linç Girişimi
Fatih'te 300 bin Dolarlık Soygun Sonrası Linç Girişimi İsmail Kutlu
Bu içerik 1239 kez okundu.

Vezneciler'deki Fehmibey İş Hanı'nda Libyalılara ait olduğu ve para transferi yapıldığı belirtilen iş yerine gelen silahlı 5 kişi, 300 bin dolar alarak kaçtı. Kaçtıktan bir süre sonra iş yeri çalışanları ve vatandaşların yardımıyla yakalanan şüphelilerden birine yönelik linç girişimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin güvenlik görevlilerince engellendi.

Edinilen bilgiye göre, Vezneciler'deki Fehmibey İş Hanı'nın üçüncü katında bulunan, para transferi yapıldığı ve Libyalı iş insanlarına ait olduğu belirtilen bir kargo firmasına, öğlen saatlerinde 5 kişi geldi.

KENDİLERİ POLİS OLARAK TANITTI
Kimlik göstererek kendilerini polis olarak tanıtan şüpheliler, silah zoruyla içinde 300 bin dolar para bulunan çantayı alarak kaçtı. Ardından iş yeri çalışanları ve şüpheliler arasında kovalamaca başladı. Kovalamaca sonucu iş yeri çalışanları ve vatandaşlar, şüphelilerden birini İstanbul Büyükşehir Belediyesi önündeki Şehzadebaşı Parkı'nda yakaladı. 

İBB GÜVENLİK GÖREVLİLERİ ENGELLEDİ
Çalınan paranın nereye götürüldüğünü söylemeyen şüpheli, iş yeri çalışanları ve vatandaşlar tarafından darbedildi.

Bu sırada üzerindeki silahı çıkararak bir vatandaşa doğrultan soyguncu, İBB güvenlik görevlisi tarafından engellendi. Elinden silahı alınan şüpheli, toplanan kalabalık tarafından yeniden darbedilmek istendi.

Vatandaşların linç girişimi, İBB görevlilerince engellendi. Güvenlik görevlileri, soyguncuyu vatandaşların elinden kurtararak belediye binasındaki güvenlik odasına getirdi. Burada bir süre bekletilen soyguncu, daha sonra olay yerine gelen polis ekiplerine teslim edildi.

İBB güvenlik görevlileri ile polisin tüm ısrarlarına rağmen şüpheli, paranın yerini söylemedi ve diğer dört kişi hakkında bilgi vermedi. Şüpheli polis merkezine götürüldü.

YAKALADIĞIMIZ KİŞİ BİZE SİLAH ÇEKTİ
İş yeri çalışanlarından Ekrem Atsız olayı şöyle anlattı:

"5 kişi kendisini polis olarak tanıttı. Önce kamera kayıtlarını engellemek için kabloları kesiyor, sonra ofisimize geliyorlar. Ardından çantanın içindeki 300-400 bin doları alıp kaçtılar. Biz onları kovaladık. Birini Şehzadebaşı Park'ında yakaladık. Para kayıp. Yakaladığımız kişi bize silah çekti. Az daha beni vuracaktı. Parayı alan 4 kişi ise kayıplara karıştı. Nereye gittiklerini bize söylemiyor. Hırsızlarla iş birliği yapanların arasında Libyalılar da var. Bu yakaladığımız kişi Türkçe biliyor."
 

Fatih Özel Güvenlik Görevlisi Soygun Engelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU