Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Türk-İş Konfederasyonu "Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri" ile ilgili basın toplantısı düzenledi

Yaklaşık 200 bin kamu işçisinin 2019-2020 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını içeren 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü kapsamında hükümet ile Türk-İş arasındaki 3. görüşmeden de sonuç çıkmadı.

Türk-İş Konfederasyonu
Türk-İş Konfederasyonu İsmail Kutlu
Bu içerik 1576 kez okundu.

Basın toplantısı düzenleyen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Toplu iş sözleşmesi için dün gece hükümetle 3. görüşmeyi yaptık. Ancak taleplerimizi karşılayacak bir rakam bulamadık" dedi.

Pazarlık masasında işçileri temsil eden Türk-İş, en düşük ücretlerin 3 bin 500 liraya yükseltilmesi, tüm kamu işçilerine seyyanen brüt 300 lira zam, ilk altı ay yüzde 15, ikinci, üçüncü ve dördüncü altı aylarda enflasyon artı 3 puan refah talep etmişti.

Buna karşın hükümet, 9 Temmuz'daki ikinci görüşmede, 3 bin 500 liradan az alan kamu işçisinin ücretinde 60 lira artış, tüm işçilere 2019'un ilk altı ayında yüzde 5, ikinci altı ayında yüzde 4 zam teklif etti.

Türk-İş'in teklifi kabul etmemesi üzerine, hükümet zam teklifini yüzde 6+4'e yükseltti.

Atalay yaptığı basın açıklamasında "Şu anda ülkede KİT'lerle ilgili verilen sözler var, kadroya geçecekler hala geçmedi. Kadroya geçip de geçmeden evvel 2 bin 700 lira alan arkadaşlarımız şu anda asgari ücret alıyorlar. Yani yüzde 4 zam enflasyonun yüzde 15 olduğu bir yerde yani yüzde 4'ü konuşmak doğru bir rakam değil" şeklinde konuştu.

Türk-İş kamu kesimi toplu iş sözleşmesi TİS Ergün Atalay İşçi Özel güvenlik görevlisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kamuda çalışan şirket elamanı     2019-08-11 Belediye çalışanları kadro alamadı Sayın Yetkililerimiz. Diğer Bakanlıklarımız 4D kadrosu aldı, bizler hala şirket elamanı olarak çalışmaktayız. Bu ayrımcılık artık son bulsun istiyoruz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU