Reklamı Geç

Türk-İş Konfederasyonu "Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri" ile ilgili basın toplantısı düzenledi

Yaklaşık 200 bin kamu işçisinin 2019-2020 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını içeren 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü kapsamında hükümet ile Türk-İş arasındaki 3. görüşmeden de sonuç çıkmadı.

Türk-İş Konfederasyonu
Türk-İş Konfederasyonu Özel Güvenlik Ajans

Basın toplantısı düzenleyen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Toplu iş sözleşmesi için dün gece hükümetle 3. görüşmeyi yaptık. Ancak taleplerimizi karşılayacak bir rakam bulamadık" dedi.

Pazarlık masasında işçileri temsil eden Türk-İş, en düşük ücretlerin 3 bin 500 liraya yükseltilmesi, tüm kamu işçilerine seyyanen brüt 300 lira zam, ilk altı ay yüzde 15, ikinci, üçüncü ve dördüncü altı aylarda enflasyon artı 3 puan refah talep etmişti.

Buna karşın hükümet, 9 Temmuz'daki ikinci görüşmede, 3 bin 500 liradan az alan kamu işçisinin ücretinde 60 lira artış, tüm işçilere 2019'un ilk altı ayında yüzde 5, ikinci altı ayında yüzde 4 zam teklif etti.

Türk-İş'in teklifi kabul etmemesi üzerine, hükümet zam teklifini yüzde 6+4'e yükseltti.

Atalay yaptığı basın açıklamasında "Şu anda ülkede KİT'lerle ilgili verilen sözler var, kadroya geçecekler hala geçmedi. Kadroya geçip de geçmeden evvel 2 bin 700 lira alan arkadaşlarımız şu anda asgari ücret alıyorlar. Yani yüzde 4 zam enflasyonun yüzde 15 olduğu bir yerde yani yüzde 4'ü konuşmak doğru bir rakam değil" şeklinde konuştu.

Türk-İş kamu kesimi toplu iş sözleşmesi TİS Ergün Atalay İşçi Özel güvenlik görevlisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kamuda çalışan şirket elamanı     2019-08-11 Belediye çalışanları kadro alamadı Sayın Yetkililerimiz. Diğer Bakanlıklarımız 4D kadrosu aldı, bizler hala şirket elamanı olarak çalışmaktayız. Bu ayrımcılık artık son bulsun istiyoruz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
Patara Kiralik villa Antalya Kiralık Villa Gunluk Kiralik Villa Kalkan Kiralik Villa Kaş Kiralik Villa
soguk oda tamir soguk oda montaj soguk oda bakım soguk hava deposu buzhane tamir servisi
soguk oda tamir soguk oda montaj soguk oda bakım soguk hava deposu buzhane tamir servisi
yol yardım oto kurtarma çekici kurtarıcı oto çekici
yol yardım oto kurtarma çekici kurtarıcı oto çekici