Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Giresun'da Her Okula, Bir Özel Güvenlik Görevlisi

Giresun Valisi Sarıfakıoğulları, her okula özel güvenlik görevlisi tahsis ettiklerini bildirdi.

Giresun'da Her Okula, Bir Özel Güvenlik Görevlisi
Giresun'da Her Okula, Bir Özel Güvenlik Görevlisi İsmail Kutlu
Bu içerik 1317 kez okundu.

Giresun Milli Eğitim Müdürlüğünce eğitim bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 

Giresun Milli Eğitim Müdürlüğünce eğitim bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Yeşilgiresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'ndeki toplantıda yaptığı konuşmada, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Eğitimde öncelikle öğretmen, öğrenci ve veli bütünleşmesini sağlamayı arzu ettiklerini dile getiren Sarıfakıoğulları, "Bunun için öğretmenler il genelinde öğrencilerin evlerini ziyaret ederek velilerle bir araya geldi. Öğrencinin bir başarısızlığı söz konusu olduğunda bunu veli ile yüz yüze karşılıklı konuşma, değerlendirme, analiz etme imkanı bulundu." dedi.
Sarıfakıoğulları, rekabetçi bir ortamın oluşmasını da istediklerini ifade ederek, şunları kaydetti: 

"Okullar arasında rekabet olması için Ayın Okulu projesini hayata geçirdik. Bütün müfettişlerimiz başta olmak üzere yönetici arkadaşlarımız, Giresun bazındaki okulları irdelediler. Amacımız bir okulumuzu diğerine tercih etmek değil, ama yarışın, rekabetin taltif ederek, ödüllendirerek başarıyı kamçılamak hedefimiz. Bununda olumlu pozitif sonuçlarını özellikle liselere giriş sınavında gördük."
Okuma alışkanlığının gelişmesi noktasında projeler uyguladıklarını anlatan Sarıfakıoğulları, bunun da başarıyı artırdığını aktardı.

Sarıfakıoğulları, derslik başına düşen öğrenci sayısının 17 civarında olduğunu ifade ederek, okulların güvenliğiyle ilgili her okula özel güvenlik görevlisi tahsis ettiklerini, 16 okula da polis memuru görevlendirdiklerini aktardı.
Konuşmanın ardından İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, projelerle ilgili detaylı bilgi verdi.

Kaynak: AA

özel güvenlik görevlisi giresun her okula özel güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU