Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Bir tık için sahaya girmişti! Youtuber'e bir tepki de özel güvenliklerden

İstanbul'da oynanan Liverpool-Chelsea maçında sahaya girerek Türkiye'nin imajına zarar veren Youtuber'a bir tepki de özel güvenliklerden geldi. Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı sahada görev yapan özel güvenliklerin işten atıldığı haberlerinin de doğru olmadığını belirtti.

Bir tık için sahaya girmişti! Youtuber'e bir tepki de özel güvenliklerden
Bir tık için sahaya girmişti! Youtuber'e bir tepki de özel güvenliklerden İsmail Kutlu
Bu içerik 1610 kez okundu.

Türk-İş'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇağırıcıLiverpool-Chelsea maçının 14. dakikasında sahaya atlayan YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz'ın sahaya girmesine ilişkin internet sitelerinde ve sosyal medya'da yapılan açıklamalarla ile gündem olan konuya ilişkin Liverpool-Chelsea maçında statda görev yapan özel güvenlikler hakkında soruşturma yapıldığı ve kimlik kartlarının iptal edildiği bilgisinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı'nın  yaptığı açıklamada 5188 sayılı özel güvenlik kanununda özel güvenlik kimlik kartının hangi hallerde iptal edileceği bellidir, 5188 sayılı Özel Güvenlik Kanunu 10. ve 11. Maddesinde açık bir şekilde yazıldığı üzere hakkında soruşturma ve kovuşturma olması halinde katalog suçları işlemesi durumunda özel güvenlik görevlilerinin kimliği iptal edilmektedir.

Liverpool-Chelsea maçında sahaya atlayan YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz'ın sahaya girmesine ilişkin olayda özel güvenlik görevlilerinin kusuru olsa dahi, işlerinden olmaları ve kimlik kartlarının iptal edilmesi söz konusu olmaz, statlarda görev yapan özel güvenlik görevlileri düşük ücret ve zor şartlarda teçhisatsız görev yaparken, bu tür olaylarda özel güvenliklere işlem yapılmaya kalksa kimse statlarda çalıştıracak özel güvenlik görevlisi bulamaz.

Statlarda çalışan özel güvenlikler şikayetçi

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı , Statlarda çalışan özel güvenlik görevlilerinin sürekli olararak basına yansıyan her olayda günah keçisi ilan edilmeye çalışıldığını ve düşük ücret ile çalışan özel güvenlik görevlilerinin yeni sezonda maçlara göreve gitmeyeceklerini sosyal medyada ilan edildiğini, statlarda çalışan özel güvenlik görevlilerine yönelik başta ücretler olmak üzere düzenleme yapılmasının elzem olduğunu ve simsarlık faaliyeti yaparak spor müsabakalarına personel  temini yapan kişilerin kişi başı özel güvenlik görevlileri üzerinden ciddi rant sağladığını söyleyerek, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'e çağrı yaptıklarını ve yeni dönemde özel güvenlik görevlileri için düzenleme yapılmazsa spor müsabakalarını özel güvenlik görevlilerinin boykot edeceğini söyledi.

Yeni Akit

Kaynak;https://www.yeniakit.com.tr/haber/bir-tik-icin-sahaya-girmisti-youtubere-bir-tepki-de-guvenlikcilerden-888912.html

özel güvenlik güvenlik görevlisi ömer çağırıcı güvenlik iş sendikası youtuber stat özel güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU