Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

BP Bakü-Ceyhan Boru Hattı'na Jandarma Yerine Özel Güvenlik Görevlisi Önerisi

Türkiye’de, 10 il ve 330 köyden geçen, bin 78 kilometrelik Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Petrol Boru Hattı’nda başta petrol hırsızlığı olmak üzere olası müdahalelere karşı önlem arayışı… Projenin ortaklarından olan İngiliz BP’nin, müdahaleleri önlemek için jandarma yerine görev alacak “özel güvenlik” çalışanlarından oluşan birim kurmayı, bu birimin hattı gece-gündüz mobil olarak takip etmesini gündeme getirdiği belirtiliyor. Ankara’nın, bu öneriyi “not ettiği” ve görüşmelerin sürdüğü kaydediliyor.

BP Bakü-Ceyhan Boru Hattı'na Jandarma Yerine Özel Güvenlik Görevlisi Önerisi
BP Bakü-Ceyhan Boru Hattı'na Jandarma Yerine Özel Güvenlik Görevlisi Önerisi İsmail Kutlu
Bu içerik 2284 kez okundu.

Azerbaycan petrollerini, Ceyhan’dan dünya pazarlarına ulaştıran Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Petrol Boru Hattı’nın toplam uzunluğu, bin 768 kilometre.

Hattın, bin 78 kilometrelik bölümü Türkiye sınırlarında yer alıyor. Hat, 10 il ve 330 köyden geçiyor. Boru hattının Türkiye bölümün, BP ve BTC ortakları adına kısa adıyla BIL olarak bilinen BOTAŞ International Limited şirketi işletiyor. Boru hattının günlük kapasitesi 1.2 milyon varil. Hattan, düzenli petrol akışı sürüyor.

BP’NİN ÖNERİSİ

BTC’de, son dönemde Ankara’da enerji kulislerine de yansıyan bir öneri konuşuluyor. Hatta, zaman zaman değişik amaçlarla müdahalelerin gündeme geldiği, projenin ortaklarından olan İngiliz BP’nin de bu konuda bir öneride bulunduğu ifade ediliyor.

BP’nin, olası müdahalelerin önüne geçmek için “özel güvenlik” çalışanlarından oluşan bir birim kurmayı gündeme taşıdığı belirtiliyor. Bu birim, jandarma yerine hattı gece-gündüz mobil olarak takip edecek, müdahalelerin önüne geçecek. 

Peki, bu öneri kabul edilecek mi? Ankara’nın, bu öneriyi “not ettiği” ve görüşmelerin sürdüğü kaydediliyor.

özel güvenlik görevlisi boru hattı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU