Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

İyi Parti Antalya Milletvekili Bahşi, Özel Güvenlik Görevlilerinin Sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisine Taşıdı

İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi Özel Güvenlik Görevlilerinin Kamu Özel Sektör ayrımı olmadan Özlük Haklarının verilmesini, Fiili Hizmet Zamlarından yararlandırılmasını, Hassas yerlerde çalışanlara ek tazminat verilmesini, Özel Güvenlik Görevlilerine Şehitlik ve Gazilik payesi verilmesini İstedi!

İyi Parti Antalya Milletvekili Bahşi, Özel Güvenlik Görevlilerinin Sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisine Taşıdı
İyi Parti Antalya Milletvekili Bahşi, Özel Güvenlik Görevlilerinin Sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisine Taşıdı İsmail Kutlu
Bu içerik 3404 kez okundu.

Feridun BAHŞİ Önergesinde Özel Güvenlik Görevlilerinin 365 gün 24 saat Her noktada çalıştıklarını ifade ederek Özel Güvenlik Görevlilerinin Sanayi tesislerinde, AVM ler de, Eğitim Kurumlarında, Limanlarda, Hava limanlarında, otogarlarda, sitelerde kısacası yaşam alanlarında varlıklarını hissettiren ve kolluk mantığı içinde yer alan bir yapıya kavuştuğunu belirtti.

Özel Güvenlik sektöründe mesafe kat edilmesine rağmen bugün hala ifade etti.

Hali hazırda gelişmeye açık olan Özel Güvenlik sektörünün yapısal bir takım ihtiyaçlarının yanında çalışanların özlük hakları noktasındaki ihtiyaçları tam olarak karşılanmış olmadığını ifade ederek, İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’nun cevaplaması için verdiği soru önergesinde;

1-Özel Güvenlik harçlarının kaldırılması ayrıca Şirketlerden alınan ve Eğitim kurumlarından alınan harçlarının makul tutulması için bir çalışmanın olup olmadığını?

2-Kamu Özel Sektör ayrımı yapılmaksızın tüm Özel Güvenlik görevlilerinin özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda nasıl bir adım atacaksınız?

3-Özel Güvenlik Görevlilerinin ve Sektör çalışanlarının fiili hizmet zamlarından faydalandırılmasını düşünüyor musunuz?

4-Meslek Hastalıkları bünyesinde Özel Güvenlik mesleğine yönelik psikolojik danışma merkezlerinin tüm il ve ilçelerde kurulması için bir çalışmanız var mıdır?

5-Görev gereği hassas yerlerde ve özellikli alanlarda çalışan personele ek tazminat ödenmesi için bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?

6-Özel Güvenlik alanında, Yüksek Öğretim kurumlarının 4 yıllık lisans seviyesinde eğitim verilir  hale getirilmesi için bir düzenleme yapacak mısınız?

7-Görev Başında ölen ve sakatlananlara Şehitlik ve Gazilik payesi verilmesi için bir çalışmanız varmı?

Şeklinde Soruların Yazılı olarak cevaplanmasını İsteyen İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun BAHŞİ Bu soruların takipçisi olacağını ifade etti.
Görüntünün olası içeriği: yazı

İyi Parti Milletvekili Feridun Bahşi TBMM Özel Güvenlik Görevlileri Meclis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU