Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Türk-İş Asgari Ücretliden Vergi Alınmaması İçin İmza Kampanyası Başlattı

TÜRK-İŞ, asgari ücretten alınan verginin tamamen kaldırılmasını ve ücret geliri elde edenlerin vergisinin indirilmesini talep ederek imza kampanyası başlattı.

Türk-İş Asgari Ücretliden Vergi Alınmaması İçin İmza Kampanyası Başlattı
Türk-İş Asgari Ücretliden Vergi Alınmaması İçin İmza Kampanyası Başlattı İsmail Kutlu
Bu içerik 2239 kez okundu.

TÜRK-İŞ, TBMM gündeminde olan vergi düzenlemeleriyle ilgili olarak görüş ve taleplerini siyasal parti grup başkan vekilliklerine, ilgili bakanlara, komisyon başkan ve üyelerine, milletvekillerine yazılı olarak ilettiklerini belirterek görüş ve önerilerinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yeterince dikkate alınmadığını 'Vergide Adaletin Sağlanması' adına imza kampanyasını başlattıklarını duyurdu. TÜRK-İŞ ve TÜRK-İŞ'e bağlı tüm Sendikaların da kampanyayı desteklemeleri ile katılımın yoğun olacağı düşünülüyor.

Duyuru Şu Şekilde;

Türk-İş Vergide Adaletin Sağlanması İçin İmza Kampanyası Başlattı

Türkiye’de gelir vergisi mükelleflerinin büyük çoğunluğunu ücret geliri elde edenler oluşturmaktadır. Ücretli çalışanlar üzerinde hem doğrudan gelir ve kazanç üzerinden alman hem de dolaylı olarak mal ve hizmet alımında yapılan harcamalardan kaynaklanan vergilerin yükü bulunmaktadır.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu olarak mevcut vergi düzenlemelerine ilişkin düşüncelerimizi ve yeni bir düzenlemede olması gerektiğini düşündüğümüz konuları her fırsatta paylaşmayı bir görev ve sorumluluk olarak gördük, görmeye devam ediyoruz. Nitekim
TBMM gündeminde olan vergi düzenlemeleriyle ilgili olarak görüş ve taleplerimizi siyasal parti grup başkan vekilliklerine, ilgili bakanlara, komisyon başkan ve üyelerine, milletvekillerine yazılı olarak ilettik.

Konfederasyonumuzun görüş ve önerileri TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yeterince dikkate alınmamıştır.

Türkiye'de vergi alanında yapılacak “reform” ancak ücretliler aleyhine var olan adaletsiz yapının değiştirilmesiyle mümkün olacaktır. Öncelikle emek üzerindeki vergi yükünün azaltılması ve verginin geniş kitlelere adil bir şekilde yansımasının sağlanması gerekmektedir.

Vergi konusundaki taleplerimizi kitlesel düzeyde kamuoyunun gündemine taşımak için 06 Kasım 2019 Çarşamba günü saat 13.00’de bütün illerde ve işyerlerinde, hazırlanan ve ekte gönderilen bildirinin okunacağı toplantı yapılması ve ekte metni gönderilen bir imza kampanyası düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Toplanan imzalar 08 Kasım 2019 Cuma gününe kadar Konfederasyonumuza iletilecektir.

Türk-İş Güvenlik-İş Vergi Adalet Asgari Ücret İmza Kampanyası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ilyas     2019-11-05 Vergide adalet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU