Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Öz Güven-Sen Sendikasının Bu Haber Sonrası Karıştığı ve İstifaların Hızla Gerçekleştiği Konuşuluyor?

ogghaber.net haber sitesinin özel haberinde Gökçek'in Talimatı İle Kurulan ve 4 Yılda 40 Bin Üye Yapan Sendika Gücünü Nerden Alıyor? sorusu ve haberin içinde ki ayrıntılar geniş yankı uyandırdı, Hak-İş'e bağlı Öz Güven Sen Sendikasından istifaların olduğu ve kargaşa yaşandığı konuşulurken, tüm gözler Hak-İş'e bağlı Öz Güven Sen Sendikasına çevrilirken, Sendika yöneticilerinin üyelerden gelen sorulara cevap veremediği ve sosyal medya'da özel güvenlik görevlilerinden tepkilerin bir hayli fazla olduğu konuşuluyor. Gökçek'in Talimatı İle Kurulan ve 4 Yılda 40 Bin Üye Yapan Sendika Gücünü Nerden Alıyor? 2015 yılında ÖZ-İŞ Sendikasına Alternatif olarak kurdurulan ve daha sonrasında HAK-İŞ konfederasyonu'na bağlandırılan ÖZ-GÜVENSEN Sendikası 4 yılda 40 Bin üyeye nasıl ulaştı?

Öz Güven-Sen Sendikasının Bu Haber Sonrası Karıştığı ve İstifaların Hızla Gerçekleştiği Konuşuluyor?
Öz Güven-Sen Sendikasının Bu Haber Sonrası Karıştığı ve İstifaların Hızla Gerçekleştiği Konuşuluyor? İsmail Kutlu
Bu içerik 6150 kez okundu.

ogghaber.net haber sitesinin özel haberinde yer alan ve geniş yankı uyandıran haber;

2015 yılında ÖZ-İŞ Sendikasına Alternatif olarak kurdurulan ve daha sonrasında HAK-İŞ konfederasyonu'na bağlandırılan ÖZ-GÜVENSEN Sendikasını sizler için araştırdık.

Kısa süre içerisinde 40 Bin üyeye ulaşan sendika örgütlenirken zorluk çekmezken diğer sendikalar ise üye yapmakta zorluklar çekiyor.İST-GÜVEN Şirketinde seçim öncesi talimatla 5 bin özel güvenlik işçisinin sendikaya üye edilmesi ise gözlerden kaçmazken diğer sendiklar talimat ile üyelik yapılmasına tepki gösterdi.

ÖZ-GÜVENSEN SENDİKASININ KURULMASI VE KISA SÜREDE HORMONSAL BÜYEMESİ....

Sendikanın Kurulmasının Talimat ise Dönemin Ankara Büyükşehir Belediyesi Gökçek'ten geldi..

HAK-İŞ tarafından ÖZ-İŞ Sendikasının başına getirilmeye çalışan Remzi Şimşek ve ekibi ÖZ-İŞ Sendikasının yapmış olduğu Olağan Genel Kurulda kaybedince,Konfederasyon talimatla ÖZ-GÜVENSEN Sendikasını Kurdurdu.Genel Başkanlık Görevine ise Osman Şimşek'in kardeşi Remzi Şimşek getirildi. 

Dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in talimatını verdiği sendikalaşma,ANFA Güvenlik Hizmetleri Şirketin'de çalışan personellerinin talimatla üye olması ile başladı.

Kurucu başkanlık görevine Fetö Terör Örgütü olan Fettulah Gülen'inde sağ kolu olarak bilinen ve cemaatin web sitesi olan herkul.org sitesinin kurucularınından Osman Şimşek'in kardeşi olan Remzi Şimşek'e görev verildi.Diğer sendikaların örgütlenme çalışmaları karşısında kısa zaman içerisinde hızlı bir şekilde üye sayısına sahip olan sendika,15 Temmuz hain darbe sonrası ifşa edilen FETÖ Terör örgütünden sonra sendikada işler değişti.

FETÖ Terör örgütü mensubu olduğu anlaşılan Osman Şimşek'in ardından HAK-İŞ konfederasyonu düğmeye bastı,ÖZ-GÜVENSEN Sendikasının Genel Başkanlığı yürüten Remzi Şimşek'in  görevinden ayrılmasını talep etti.ÖZ-GÜVENSEN Sendikası olağanüstü genel kurula götürüldü.Genel başkanlığa HAK-İŞ konfederasyona bağlı Hizmet-İş Sendikasının Ankara'da şube başkanlığını yürüten ve özel güvenlik sektörü ile alakası olmayan Ömer Yılmaz ve ekibi getirildi.

HAK-İŞ Konfederasyonun asıl amacı muhalif olarak gördüğü ÖZ-İŞ Sendikasını bitirmekti.HAK-İŞ Bunun için ÖZ-İŞ içerisinde muhalifler ile irtibata geçmiş sendikanın yıpratılması için bazı durumlar açığa çıkartılmış ve ÖZ-İŞ Sendikasını mahkemeye götürülmüştü.HAK-İŞ Konfederasyonun mahkeme sürecinden sonra ÖZ-İŞ Sendikasına kayyım atılmasına yönetimin değişmesine sonrasında da ÖZ-İŞ Sendikasınının ilhak yolu ile ÖZ-GÜVEN-SEN devir edilmesi planı,mevcut yönetimin tekrar şeçilmesinin ardından suya düştü.Bunu başaramayan HAK-İŞ en sonunda ÖZ-İŞ Sendikasını Konfederasyondan ihraç etme kararı aldı.Bunun üzerine ÖZ-GÜVENSEN Sendikasının temsilcileri sosyal medya üzerinden ''HAK-İŞ KONFEDERASYON'UN ARTIK TEK ÖZEL GÜVENLİK SENDİKASI VAR ODA ÖZ-GÜVENSEN SENDİKASIDIR''Yazması planın bir parçasını gün yüzüne çıkardı.

-Kurucu Genel Başkanlık Görevini Yürüten Remzi Şimşek Kimdir? Neden Apar Topar Görevden Alındı?

-ÖZ-GÜVENSEN Sendikası Örgütlenme Desteğini KİMDEN Alıyor?

-Remzi Şimşek'ten Gelen Yapılanma Hala Sendika İçerisinde Devam Ediyormu?

(Kaynak ogghaber.net)

özgüvensen hakiş fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU