Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Okul Polisi ve Özel Güvenlik Uygulaması Yapıldı

Kars'ta okul polisi ve özel güvenlik uygulaması yapıldı

Okul Polisi ve Özel Güvenlik Uygulaması Yapıldı
Okul Polisi ve Özel Güvenlik Uygulaması Yapıldı İsmail Kutlu
Bu içerik 1648 kez okundu.

Kars’ta, ‘Okul Polisi ve Özel Güvenlik’ uygulaması ile öğrenciler okul giriş ve çıkışlarında huzur içerisinde eğitim ve öğretim hayatlarına devam ediyorlar.

İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında geçtiğimiz yıllarda başlatılan, okullarda güvenli ortamın sağlanmasına yönelik koruyucu/önleyici tedbirlerin artırılmasına ilişkin işbirliği protokolü kapsamında Kars’ta ‘Okul Polisi’ uygulaması ile okul önleri çok daha güvenli ve huzurlu hale geldi.

Öte yandan “Daha Güvenli Bir Eğitim Ortamı İçin Toplum Yararına Program” protokolü kapsamında okullarda uygulanmaya başlayan özel güvenlik görevlisi uygulaması veliler ve eğitimciler tarafından sevinçle karşılanıyor.

VELİLER OLDUKÇA MEMNUN

‘Okul Polisi ve Özel Güvenlik’ uygulamasının takdire şayan bir program olduğunu ifade eden veliler, “Okullarda ‘Okul Polisi’ uygulamasının yanında özel güvenlik personelinin görevlendirilmesine ilişkin program bizi çok sevindirdi. Artık çocuğumuz okula giderken gözümüz arkada kalmayacak. Okullar daha güvenli hale geldi.Öğrenciler artık güvenli ortamda eğitim görecek. Kötü niyetli kişiler okul çevresinde rahat dolaşamayacak. Okul Polisi ve Özel güvenlik uygulaması gerek okulun ve öğrencilerin güvenliği gerekse velilerin evlatlarını okullara güvenle gönderebilmesi açısından büyük bir önem taşıyor. Biz veliler bu durumdan oldukça memnunuz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenli bir ortamda eğitim-öğretim görmeleri, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunmaları açısından hayata geçirilen Okul Polisi ve okullarda özel güvenlik uygulaması çok önemli. Böylelikle okullar ve çevresi daha güvenli hale gelecek. Öğrenciler okulda güvende olacağı gibi, biz velilerin de bir takım endişeleri giderilmiş olacak. Çünkü söz konusu olan bizim çocuklarımızdır, gelecek nesillerimizdir. Çocuklarımızın daha güvende olduklarını hissediyoruz. Bu projeyle okulun güvenliğini üstlenmiş Okul Polisi ve Özel güvenlik görevlileri okul içerisinde ve okul çevresinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için görev yapıyorlar. Uygulamanın yararlı olduğunu düşünüyoruz. Çevredeki kötü niyetli insanlar da okulun polis ve özel güvenlik görevlileri tarafından korunduğunu bildikleri için psikolojik olarak etkileniyor. Okulda görev yapan polis ve özel güvenlik görevlisi var dememiz bile yetiyor. Böylelikle yaşanması muhtemel birçok olumsuzluğun önüne geçiliyor. Bu uygulamayı sonuna kadar destekliyoruz” diye konuştular.

GAMP Caddesi üzerinde devam eden ‘Okul Polisi ve Özel Güvenlik’ uygulamasından çevredeki esnaflarda memnun olduklarını ifade ettiler.

‘Okul Polisi ve Özel Güvenlik’ uygulaması kapsamında görevliler engelli ve yaşlı vatandaşlarada yardım ediyor. Yayaya öncelik verilmesi konusunda sürücüleri uyarıyor.

okul polisi özel güvenlik görevlisi kars uygulama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU