Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Özel Güvenliğe Sanal Takip Kolaylığı

ÖGNET yazılımı ile özel güvenlik hizmetlerinin yerine getirilmesinde kullanılan fiziki unsurların en aza indirilmesi, bürokratik işlemler ile kırtasiyeciliğin azaltılması, denetimlerin, iş ve işlemlerin daha hızlı ve etkin şekilde yerine getirilmesi hedef

Özel Güvenliğe Sanal Takip Kolaylığı
Özel Güvenliğe Sanal Takip Kolaylığı İsmail Kutlu
Bu içerik 2394 kez okundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü, özel güvenlik hizmetlerinin uygulanması ile ilgili iş ve işlemlerin yerine getirilmesinde bürokratik işlemleri azaltmak için Özel Güvenlik Bilgi Sistem Otomasyon Projesi (ÖGNET) yazılımını geliştirdi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Bakanlık tarafından geliştirilen ÖGNET yazılımı tamamlandı.

Yeni yazılım ile kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyetteki özel güvenlik hizmetlerinin yerine getirilmesinde kullanılan fiziki unsurların en aza indirilmesi, bürokratik işlemler ile kırtasiyeciliğin azaltılması, denetimlerin, iş ve işlemlerin daha hızlı ve etkin şekilde yerine getirilmesi hedefleniyor.

Yazılımla özel güvenlik hizmetleri ile ilgili bütün bilgilere online olarak erişilip, mevcut durumun ölçülebilir, kontrol edilebilir hale getirilmesi de amaçlanıyor.

Projenin kullanıcısı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı ve Özel Güvenlik Daire Başkanlığı ile bağlı taşra birimleri, bu uygulama ile tüm iş, işlem ve denetleme faaliyetlerini güvenli ve verimli şekilde yerine getirebilecek.

Anlık olarak sistemden raporlama ve istatistik bilgilere ulaşılabilen ÖGNET'e, Jandarma Genel Komutanlığı ve bağlı birimleri de kurulan güvenli ağ ile erişim sağlayabiliyor.

ÖGNET ile sektörde bulunan 1359 özel güvenlik şirketi, 449 özel güvenlik eğitim kurumu, 161 alarm izleme merkezi, 320 il özel idare ve belediyelere bağlı şirket, 91 bin 647 özel güvenlik izni alan birimin tüm başvuru, bildirim ve değişiklik talepleri, eğitim almış 1 milyon 692 bin 163 özel güvenlik görevlisi adayı ile 324 bin 704 fiilen çalışan özel güvenlik görevlilerinin sınav işlemleri, tüm bildirim ve başvuruları elektronik ortamda yapılıyor.

Öte yandan kamu ve özel sektör çalışanı 398 bin 664 özel güvenlik görevlisine 10 aylık süreç içinde eğitim verildi.(KaynakAA)

ÖGNET KAAN ile ilgili görsel sonucu

ÖGNET özel güvenlik görevlisi EGM sanal takip
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU