Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Dehşet anlarının görüntüleri ortaya çıktı! Samsun'da Kadın Güvenliğe Amirden Dayak

Samsun OMÜ'deki Karadeniz Öğrenci Kız Yurdu'nda akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Kendisine kapı açılmadığını öne süren birim amiri, kadın güvenlik görevlilerine saldırdı, yerlerde sürükledi. Amir görevden alındı, soruşturma başlatıldı.

Dehşet anlarının görüntüleri ortaya çıktı! Samsun'da Kadın Güvenliğe Amirden Dayak
Dehşet anlarının görüntüleri ortaya çıktı! Samsun'da Kadın Güvenliğe Amirden Dayak İsmail Kutlu
Bu içerik 1810 kez okundu.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Kurupelit Yerleşkesi içerisinde yer alan Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı Karadeniz Öğrenci Kız Yurdu'nda bayan güvenlik görevlilerini, güvenlik amiri önce azarladı, sonra tekme tokat dövdü, yerlerde süründürdü. Dehşet olayın görüntüleri kadına şiddeti gözler önüne sererken, 'devletin yurdunda' da çalışana nasıl mobbing uygulandığını ortaya  koydu. 

Samsun OMÜ Kurupelit Yerleşkesi'nde yer alan Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı Karadeniz Öğrenci Kız Yurdu'nda altı ay önce yaşanan olayın skandal görüntüleri, şiddete  sessiz  kalamayan olayın görgü tanıkları  tarafından ortaya çıkarıldı.  Kadın güvenlik görevlisinin yaşadığı şiddet güvenlik görevlilerinden sorumlu olduğu iddia edilen kişi olan M.K., isimli amire  kapının geç açılmasıyla başladı, daha sonra fiziki şiddete döndü. K., "Bana bu kapıyı açacaksınız, siz kimsiniz, terbiyesizler, "diyerek güvenlik görevlilerine ilk etapta çıkışırken, sonrasında eline geçirdiği kırtasiye malzemelerini güvenlik görevlilerine rasgele fırlattı, hırsını alamadı yerlerde sürükledi. 

HAKARETLER YAĞDIRDI 

Görüntülerde K., 'Sen ne yapıyorsun' diyen kadın güvenlik görevlilerine saldırdığı kamera görüntülerinde görülüyor. Bir güvevlik görevlisini ise attığı cisimle yaralayan K., ardından kendisini durdurmaya çalışan iki kadın güvenlik görevlisine de sözlü hakaret ettikten sonra fiziki müdahalede bulunuyor. Ekmek mücadelesi veren kadın güvenlik görevlilerine fiziki müdahale eden K., bu arada hakaretlerine devam ediyor. Güvenlik, görevlilerine 'Terbiyesizler' diyerek hakaret eden M.K., kadın güvenlik görevlilerine ait telefon ve benzeri eşyaları yere atarak kırıyor. Bir güvenlik görevlisini kolundan tutup beton zemin üzerine atan K., kadınlara "Paraya ihtiyacınız var "şeklinde söz söyledikten sonra, güvenlik görevlilerinin olayı 155 imdat hattına bildireceğini söylemesinin ardından olay yerinden ayrılıyor.  

GÜVENLİK GÖREVLİLERİ ŞİKAYET ETTİ SONRA VAZGEÇTİ 

Geçtiğimiz aylarda yaşanan olayın görüntüleri yeni ortaya çıktı. Bu olayın üstünün örtüldüğü iddia edilirken, sözlü ve fiziki şiddete uğrayan güvenlik görevlilerinin işinden olma korkusuyla önce şikayetçi oldukları, sonrasında ise şikayetlerini geri çektiği öğrenildi. Güvenlik sorumlusunun o yurttan alınıp başka bir yurda verildiği öğrenildi. Görüntüler, büyük infial yarattı. Samsun Valiliği'ninde konu ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlattığı belirtliyor. 

Kadın güvenlik görevlilerinden sorumlu olduğu iddia edilen M.K'nın kadınlara uyguladığı fiziki ve sözlü şiddet kamera görüntülerine yansıdı. Görüntüler büyük infial yarattı. (Kaynak hedefhalk.com)


 

samsun özel güvenlik görevlisi amir dayak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU