Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Ergün Atalay, KİT'ler ve Taşeron Sistemden Kadroya Geçen İşçiler İle İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu

Asgari ücret tespit komisyonunda işçi kesimini temsil eden Türk-İş Konfederasyonu‘nun Genel Başkanı Ergün Atalay önemli açıklamalarda bulundu.

Ergün Atalay, KİT'ler ve Taşeron Sistemden Kadroya Geçen İşçiler İle İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu
Ergün Atalay, KİT'ler ve Taşeron Sistemden Kadroya Geçen İşçiler İle İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu İsmail Kutlu
Bu içerik 2380 kez okundu.

Asgari ücret tespit komisyonunda işçi kesimini temsil eden Türk-İş Konfederasyonu‘nun Genel Başkanı Ergün Atalay önemli açıklamalarda bulundu. Konfederasyon genel merkezinde basın mensupları ile buluşan Atalay’ın gündeminde asgari ücret, KİT ve işçi sorunları vardı. Atalay pek çok konuda yetkililere sitem ederken, özellikle KİT’lerdeki taşeronlar ve kadro alamayan taşeron sorunu konusunda açıklamaları dikkat çekti.

ŞU ANA KADAR BİR KİŞİ ALINMADI

KİT’lerdeki taşeronlara değinen Ergün Atalay, geçtiğimiz haftalarda öıkan KİT’lerdeki taşeronları kadroya alınacağı haberlerine değindi. KİT’lere söz verildiğini ve Resmi Gazete’de söyleyen Atalay, kamuya adam alınacağı zaman KİT’lerdeki taşeronlardan başlanacağının söylendiğini fakat şu ana kadar bir kişinin bile alınmadığını söyledi.

KİT meselesinin bu ülkenin meselesi olduğunu ifade eden Atalay, geçen sene çıkan kanunla geçici işçilere 9 ay 29 gün çalışacaklarının söylendiğini, fakat bir bölümünün bu karara dahil olduğunu, bir bölümünün dahil olmadığını söyledi.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Asgari ücret konusunda piyasada pek çok rakamın döndüğünü açıklayan Atalay, şu an önlerindeki rakama göre bir kişinin yaşam maliyetinin 2578 lira olduğunu, sendikaların toplanarak bunu konuşması gerektiğini söyledi. Ortada pek çok farklı rakamın döndüğünü söyleyen Atalay, 6 bin diyen, 10 bin diyen partilerin bile bulunduğunu, bir sendikanın 3200 TL teklif yaptığını hatırlattı.

Son kararı Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun vereceğini söyleyen Atalay, 2578 liradan aşağı bir rakamı kabul etmeyeceklerini belirtti.

TAŞERON MUAMELESİ YAPILIYOR

Kısa zaman evvel 696 sayılı yasa var önümüzde taşeron arkadaşlarımız kadroya geçti. Ama hala ülkeyi yönetenler onlara taşeron muamelesi yapmaya devam ediyorlar. Hala o gözlükten bakmaya devam ediyorlar. enflasyonun geldiği rakam ortada sosyal hak yok aldıkları zam yüzde 4 özelllikle ben burda her meselede bizle ilgili yorum yapanlara bunları hatırlatıyorum dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU