Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Kadın Güvenliğe Yapılan Şiddete, Güvenlik-İş'ten Açıklama

Samsun OMÜ'deki Karadeniz Öğrenci Kız Yurdu'nda birim amirinin, kadın güvenlik görevlilerine saldırdığı haberine Güvenlik-İş Sendikasından bir açıklama geldi.

Kadın Güvenliğe Yapılan Şiddete, Güvenlik-İş'ten Açıklama
Kadın Güvenliğe Yapılan Şiddete, Güvenlik-İş'ten Açıklama İsmail Kutlu
Bu içerik 2688 kez okundu.

Türk-İş'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Kurupelit Yerleşkesi içerisinde yer alan Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı Karadeniz Öğrenci Kız Yurdu'nda bayan güvenlik görevlilerini, güvenlik amiri M.K.'nın önce azarlayıp, sonra darp etmesi üzerine Sendikanın resmi web sitesinden açıklama yapıldı. 

Kadına yönelik şiddetin her yerde olduğuna dikkat çeken açıklamada şu ifadelere yer verildi.KADINA YÖNELİK ŞİDDET HER YERDE GÖRMEZDEN GELME!

Samsun OMÜ'deki Karadeniz Öğrenci Kız Yurdu'nda kendisine kapı açılmadığını öne süren birim amiri, kadın güvenlik görevlilerine saldırdı.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Kurupelit Yerleşkesi içerisinde yer alan Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı Karadeniz Öğrenci Kız Yurdu'nda bayan güvenlik görevlilerini, güvenlik amiri M.K. önce azarladı, sonra darp etti.

Gerçekleşen bu vahim olay kadına yönelik şiddeti gözler önüne sererken, 'devletin yurdunda' da çalışana ve özellikle bayanlara nasıl mobbing uygulandığını ortaya koyuyor.

Kadın işçilerimiz işyerlerinde; ayrımcılık, fiziksel şiddet, sözsel şiddet, cinsel şiddet, psikolojik şiddete uğruyor.

Türkiye’de kadına yönelik şiddetin ne kadar arttığının boyutlarını işyerlerinde görmek mümkündür.

Sözde güvenlik amirliği yapan şahsın meslektaşımıza hele ki bir bayana karşı hem sözlü hem de fiziki şiddet uygulaması bizi derinden üzmüştür.

Güvenlik-İş Sendikası olarak meslektaşımıza ve kadınlarımıza yönelik yapılan bu şiddet olaylarını hiçbir zaman kabul etmiyoruz. Bayan meslektaşımıza geçmiş olsun diliyor. Kadına yönelik her türlü şiddetin artık son bulmasını temenni ediyor, bu çirkin saldırıyı ŞİDDETLE KINIYORUZ.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Güvenlik-İş Sendikası şiddet kınama özel güvenlik görevlisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU