Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Özel Güvenlik Adayı Özel Hastaneden Rapor Alamayacak

Özel güvenlik temel eğitimi alan özel güvenlik adaylarının özel güvenlik sağlık kurulu raporlarını özel hastanelerden alabilmesi uygulamasına son verildi.

Özel Güvenlik Adayı Özel Hastaneden Rapor Alamayacak
Özel Güvenlik Adayı Özel Hastaneden Rapor Alamayacak İsmail Kutlu
Bu içerik 4455 kez okundu.

Özel güvenlik adaylarından temel eğitim için istenen özel güvenlik sağlık raporları adaylar tarafından özel hastanelerden alınabiliyordu. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı ilgili kurumlara gönderdiği resmi yazı ile bu uygulamaya son verdi.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının konu ile ilgili resmi yazısında; “Bundan böyle eğitim kurumları tarafından kayıt öncesi özel güvenlik adaylarından alınan sağlık raporlarının silahlı veya silahsız ayırımı yapılmaksızın kamuya ait bir sağlık kuruluşundan alınmış olmasına dikkat edilmesi gerektiğinin, özel güvenlik eğitim kurumu yöneticilerine tebliğ edilmesi, ayrıca özel güvenlik çalışma izni ve özel güvenlik kimlik kartı müracaatlarında ki iş ve işlemlerin bu doğrultuda yürütülmesi istenmişti.” denildi.

Tebliğ tarihinden önce alınan raporlar geçerli
Resmi yazıda son olarak tebliğ tarihinden önce alınmış olan ve geçerliliği devam eden sağlık raporlarının kabul edileceği bildirildi.(Kaynak ozelguvenlik.net)

 

 

özel güvenlik sağlık raporu hakkında

özel güvenlik adayı özel hastaneden rapor alamayacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU