Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Geçerlilik Süreleri ve Müracaatlarına İlişkin Düzenleme

Özel Güvenlik Kimlik Geçerlilik Süreleri ve Yenileme Müracaatlarına İlişkin Düzenleme ve Geçici Kimlik Uygulaması Düzenlemesi Yapıldığını Güvenlik-İş Sendikası Web Sitesinden Duyurdu.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Geçerlilik  Süreleri ve Müracaatlarına  İlişkin Düzenleme
Özel Güvenlik Kimlik Kartı Geçerlilik  Süreleri ve Müracaatlarına  İlişkin Düzenleme İsmail Kutlu
Bu içerik 5397 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı ile koordineli bir şekilde çalışma yaptıklarını belirten Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu, Özel Güvenlik Kimlik Kartı Geçerlilik  Süreleri ve Müracaatlarına  İlişkin Yapılan Düzenleme için Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Sayın Suat Çelik'e ve tüm Denetleme Başkanlığının ekibine özel güvenlik görevlileri adına  teşekkür ettiğini söyledi.

Güvenlik-İş Sendikasının Web Sitesinden Yapılan Açıklama Şu Şekilde;

 

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK GEÇERLİLİK SÜRELERİ VE YENİLEME MÜRACAATLARINA İLİŞKİN DÜZENLEME VE GEÇİCİ KİMLİK UYGULAMASI

Güvenlik-İş Sendikamız kurulduğu andan itibaren her zaman özel güvenlik emekçilerinin sorunlarını ve taleplerini çözüm odaklı ilgili makamlara iletmiş olup ,sonuç odaklı çalışmalarına aralıksız devam etmektedir, ülkemizde görev yapan tüm özel güvenlik görevlilerinin genel anlamda yaşadığı sorunlardan ve taleplerden olan bir konuyu daha İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı ile koordineli bir şekilde çalışma yaparak olumlu bir sürecin başlamasına vesile olduk.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Sayın Suat Çelik'e ve Denetleme Başkanlığının tüm ekibine, özel güvenlik görevlilerinin çalışma hayatında karşılaştıkları bu önemli soruna olumlu katkıda bulundukları için tüm özel güvenlik görevlileri adına Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak şükranlarımızı sunuyoruz..
İçişleri Bakanlığının emir yazısı ile Özel Güvenlik Kimlik Geçerlilik Süreleri ve Yenileme Müracaatlarına İlişkin Düzenleme ve Geçici Kimlik Uygulaması , hayata geçmiştir.

Yapılan Düzenleme;

5 yılda bir alınması gereken yenilenme eğitimlerinin; kimlik kartının geçerlilik süresinin dolmasından bir yıl önce hak kaybına uğramadan alınmasına imkan sağlandı.

Böylece getirilen uygulama ile yeni kimliğin geçerlilik süresi, mevcut kimliğin geçerlilik süresinin üzerine 5 yıl eklemek suretiyle hesaplanacaktır.

Kimlik kartları için yapılan müracaatlarla kimliğin basılıp ulaşılmasına kadar geçen sürede mağduriyetlerin önlenmesi için: Çalışan özel güvenlik görevlilerinin çalışmasına devam edebilmesi için yenileme eğitimini zamanında alanlara müracaatlarını yaptıklarında; İlk defa çalışmaya başlayacak olanlar iş başvurusu yapabilmesi için güvenlik soruşturması bittiğinde müracaat ettikleri valiliklerden geçici kimlik kartı verileceği düzenlenmesi getirildi.

Kimliklerin kaybolması veya yıpranması gibi durumlarda değiştirme taleplerinin beklemeksizin getirilmesinin önü açıldı.

 

Güvenlik-İş Sendikası Özel Güvenlik Kimlik Geçerlilik Süreleri ve Yenileme Müracaatlar Geçici Kimlik Uygulaması Düzenlemesi Özel Güvenlik Kimlik Geçerlilik Süreleri Yenileme Müracaatlarına Güvenlik-İş Sendikası İçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU