Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

İşten Çıkarılan Özel Güvenlikler, Güvenlik-İş Sendikası İle Birlikte Bakırköy Meydandan Haykırdı''İşimizi Geri İstiyoruz''

Bakırköy Belediyesinde İşten Çıkarılan Özel Güvenlik Görevlileri ve Güvenlik-İş Sendikası Basın Açıklaması Yaptı, Güvenlik-İş Sendikası Bakırköy Belediyesinden işten çıkarılan özel güvenlik görevlileri için Bakırköy Meydanında basın açıklaması düzenleyerek, özel güvenlik emekçilerine kara kış yaşattınız, hani mart'ın sonu bahardı dedi.

İşten Çıkarılan Özel Güvenlikler, Güvenlik-İş Sendikası İle Birlikte Bakırköy Meydandan Haykırdı''İşimizi Geri İstiyoruz''
İşten Çıkarılan Özel Güvenlikler, Güvenlik-İş Sendikası İle Birlikte Bakırköy Meydandan Haykırdı''İşimizi Geri İstiyoruz'' İsmail Kutlu
Bu içerik 1993 kez okundu.

TÜRK-İŞ konfederasyonuna bağlı Güvenlik-İş Sendikası Bakırköy Belediyesinde işten çıkarılan özel güvenlik görevlisi üyelerini yanlız bırakmadı.

Belediyeden çıkartılan özel güvenlik görevlileri için, bakırköy meydanında toplanan çok sayıda işçi, vatandaş ve sendika yöneticileri sloganlar eşliğinde protestoda bulunarak ve basın açıklamasında bulundu.

Protesto eyleminde bir basın açıklaması yapılarak, işyerinde çalışmaya devam etmek isteyen özel güvenlik görevlilerinin işlerinin geri iadeleri istendi.

Bakırköy Meydanında gerçekleştirilen protesto eylemine, TÜRK-İŞ İstanbul Bölge Başkanı Adnan Uyar, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Fevzi KARATAŞ ve, İstanbul Avrupa Yakası Bölge Başkanı Kenan Karabulut,  TÜRK-İŞ'e bağlı sendikaların şube başkaları ve işten çıkarılan özel güvenlik görevlileri katıldı.

Sendika adına basın açıklamasını,TÜRK-İŞ İstanbul Bölge Başkanı Adnan Uyar okudu.

TÜRK-İŞ'in birinci öncülüğü bu ülkenin bölünmez bütünlüğü olduğunu belirten Uyar," buradan Bakırköy Belediye Başkanına sesleniyoruz. Sayın Başkan Anayasal haklarını kullanan sendikal hakkını tercih eden toplu iş sözleşme pazarlığı içerisinde olan bu arkadaşlarımıza yapmış olduğunuz uygulama reva değil. Sizden ricamız bu insanlık dışı uygulamalardan, bir an önce vazgeçmenizdir. Biz asla ve asla sizi hedef almak için burada değiliz. Ama bu yanlışı kim yapıyorsa ve ısrar ediyorsa bizde bunun mücadelesini vermek zorundayız. Yine bu vesile ile siyasi görüşü ne olursa olsun mesleği işi gücü emekse emekle ilgili başka bir derdi yoksa ve yaşamını idame etmek, çoluğunun çocuğunun rızkını kazanmak uğruna hangi iş yerinde, hangi belediyede hangi kamu kuruluşunda çalışıyorsa çalışsın bir insan emekçidir. Emekçileri işten çıkarmayla, iş akti fesh etmekle ve bu söylemlerle işçiye yapılan yanlışlar kabul edilemez.


Bu duygu ve düşüncelerle TÜRK-İŞ olarak Güvenlik-İş Sendikası olarak mu mücadelenin sonuna kadar arkasında olacağız. Belki bugün az sayıda toplanmış olduğumuz kimseyi yanıltmasın. Biliyoruz ve inanıyoruz ki bir daha gelişimizde buraya binlerle geleceğiz. Biz bu meseleyi sadece bugün ikaz olarak burdayız. Eğer görünüş tavır davranış değişmezse bu arkadaşlarımızın iş akti feshi geri alınmazsa TÜRK-İŞ'in ne olduğunu Güvenlik-İş Sendikasının ne yapabileceğini herkese buradan göstereceğiz diyor hepinize saygılar sunuyorum" dedi.

Güvenlik-İş Sendikası Avrupa Bölge Başkanı Kenan KARABULUT açıklamalarda bulundu.

Haksız hukuksuz, adaletsiz yere  sadece sendikal mücadele verdikleri için işten atıldıklarını belirten KARABULUT, " Başta Belediye Başkanı olmak üzere tüm yöneticilere bu yanlış uygulamadan bir an önce dönmeleri ve bu zulme son vermeleri için çağrıda bulunuyoruz" şeklinde konuştu.

KARABULUT konuşmasın devamında;

"Bakırköy Belediyesinin bir kamu kuruluşu olduğunu ve sahibinin makam yöneticileri değil halk yani emekçiler olduğunu söyleyen KARABULUT" Bizde şimdi soruyoruz hani Mart'ın sonu bahar olacaktı. Hani bahardan sonra yaz gelecekti.siz bugün işten çıkardığınız işçilerimizin evine kışı getirdiniz. Çoluğunu çocuğunu ekmeksiz bıraktınız" dedi.

Bakırköy Belediyesinde anayasal suç işlendiğini vurgulayan KARABULUT," haksız eleştiri hata bulma, zayıflatma, dışlama, asıl niyeti gizleme, disiplin usullerini kötüye kullanma ve haksız yere işten çıkarma gibi psikolojik baskı her türlü rahatsız edici tutum ve davranışları oluşmaktadır. Üyelerimiz kendilerini sürekli baskı ve tehdit altında hissetmektedirler. İlk önce baskıya direnç göstermek isteyen işçiler tek tek tasviye edilmektedir. Bu baskılara Mobing denilmektedir. Bizler burada TÜRK-İŞ'e bağlı sendikamızın başkanları ve il temsilcilerimizle beraber şunu söylemek istiyoruz bu daha başlangıç biz mücadeleye devam edeceğiz. Yılmayacağız yıkılmayacağız ve inanın işçiyiz haklıyız kazanacağız" ifadelerine yer verdi.

özel güvenlik görevlisi bakırköy belediyesi işten çıkarma güvenlik iş sendikası TÜRK-İŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU