Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

İşsiz Gençler O Mesleğe Yöneliyor ''Özel Güvenlik''

Rekor seviyelere gelen işsizlik gençleri yeni mesleklere yöneltiyor. İş bulmakta zorlanan binlerce genç, çareyi özel güvenlik sertifikası almakta buldu.

İşsiz Gençler O Mesleğe Yöneliyor ''Özel Güvenlik''
İşsiz Gençler O Mesleğe Yöneliyor ''Özel Güvenlik'' İsmail Kutlu
Bu içerik 2028 kez okundu.

Ülkemizde işsizlik 4 milyon 400 bin seviyelerine ulaşırken, durumdan en çok etkilenen, 15-34 yaş arasındaki genç işsizler çareyi özel güvenlik sertifikası almakta buluyor.

Bitirdikleri bölümlerde iş imkanı bulamayan yüz binlerce üniversite mezunu işsiz genç, özel güvenlik şirketlerine başvurarak yeni bir iş imkanı arıyor.

Aldıkları 100 ila 120 saat arasındaki eğitim ile göreve başlayabilen gençler, bir yandan kendi mesleğini yapamamanın mutsuzluğunu yaşarken bir yandan da yoğun işsizliğe rağmen ekmek kapısı bulmanın mutluluğunu yaşıyor.

Yapılan araştırmalarda ülkemizde özel güvenlik olarak çalışan kişi sayısı 325 bine dayandı.

özel güvenlik meslek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Saim Gundogdu     2020-01-31 Be ozellesen seker fab magduruyum koruma Guvenlik onlisans mznyum işsizim özellesen seker fab bile calistirmadi asgari uçretede raziydik işsizik.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU