Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Güvenlik-İş Sendikasını Ziyaret Etti

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici, Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (Güvenlik-İş) Genel Başkanı Ömer Çağrıcı'yı sendikanın genel merkezinde ziyaret etti.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Güvenlik-İş Sendikasını Ziyaret Etti
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Güvenlik-İş Sendikasını Ziyaret Etti İsmail Kutlu
Bu içerik 2074 kez okundu.

BBP Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici, TÜRK-İŞ'e bağlı Güvenlik-İş Sendikasını ziyaret etti. Güvenlik olmadan özgürlük ve refahın olamayacağını belirten Destici, güvenliğin sağlanmasında özel güvenlik görevlilerinin de hassas bir görev yürüttüğünü dile getirdi.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağrıcı da desteklerinden dolayı Destici'ye teşekkür ederek, özel güvenlik görevlilerinin görünür olmak istediğini İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ve BBP Genel Başkanı Mustafa Desticinin olumlu yönde katkı sağladığını ve TBMM çıkacak olan kanunla haklarının iyileştirilmesini beklediklerini aktardı.

Güvenlik-İş Sendikasının Resmi web sitesinden yapılan açıklama Şu Şekilde;
 

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ’DEN SENDİKAMIZA ZİYARET


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici Güvenlik-İş Sendikamızı ziyaret etti.

Genel Merkezimize gerçekleştirilen ziyarette Sendikamız Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, Sendikamız Genel Merkez Yönetim Kurulu, Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli SOLAK, BBP Genel Başkan Yardımcısı Ali KESER ve Genel Başkan Danışmanımız Prof.Dr.Türker Topalhan katıldı.
Ziyarette konuşan BBP Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici konuşmasında;

‘’Bir toplumun olmazsa olmazlarından olan Güvenlik, özgürlük ve refahtır. Güvenlik olmadan özgürlük özgürlük olmadan da refah olmaz. Bu güvenliğin sağlanmasında da elbette ki ülke savunmasında ordumuz içeride polisimiz jandarmamız ve bununla beraber özel güvenlik görevlilerimiz. Adeta kahramanca ve ciddi bir mücadele veriyorlar. Türkiye’nin iç güvenliğinde vatandaşın güvenliği konusunda özel güvenlik görevlilerimiz de polisimizden sonra çok hassas bir görevi var. Ve bununda başarı ile yürütüldüğünü görüyoruz.

Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Elazığ Malatya olmak üzere tüm ülkemize de geçmiş olsun diliyorum.’’

Deprem bölgesine ziyaretler gerçekleştirdiğini söyleyen Destici, spor salonu ziyaretinde 200’ün üzerinde depremzede vatandaşımız kaldığını belirtti.

Destici, ‘’o spor salonunda görevlerini ifa eden özel güvenlik görevlileri vardı. 200’ün üzerinde depremzede vatandaşlarımızın hem güvenliği hem de oraya gelen yardımların dağıtılması ve koordine edilmesinde özel güvenlik görevlileri görevliydi. Böyle zor şartlarda da görev yapan özel güvenlik görevlilerinin mesuliyet sahibi olduklarını da bir kere daha gördük.

Özel Güvenlikler ile AFAD deprem konusunda beraber işbirliği ve ortak eğitim süreci yürütürse ben inanıyorum ki 325 bin özel güvenlik görevlisi deprem anında müdahale etme ve depremden sonra yaraların sarılması noktasında daha üst düzeyde görev yapabileceklerine inanıyorum. Bu iş birliğinin kısa süre içerisinde olmasını da ümit ediyorum. Bu konuyu Bakanımız ve AFAD başkanımızla da konuşuruz TBMM ve Türkiye gündeminde de dile getiririz. Özel güvenlik görevlilerimizin de bu konuda eğitilmesi çok önemli. Çünkü özel güvenlik görevlilerimiz tamamen hayatın içinde vatandaşlarımızla beraber. Sürekli yan yana yani bir iş merkezinde polisimiz jandarmamız devamlı durmuyor orada, ama özel güvenlik görevlileri sürekli orada duruyor. Her iş yerinde birkaç tane özel güvenlik görevlisi var. Dolaylısı ile özel güvenlik görevlilerinin deprem konusunda da eğitim verilmesini biz istiyoruz.

Özel güvenlik görevlilerinin haklarının iyileştirilmesi konusunda biz BBP olarak uzun bir süredir uğraşıyoruz. Bu konuda ilk kanun teklifi merhum Genel Başkanımız Muhsin YAZICIOĞLU tarafından TBMM verilmişti. O günden bugüne yaklaşık 12 sene oldu. Dolayısı ile burada bazı yeni hususlar var özel güvenlik görevlilerimizin iş kolu meselesi gibi yıpranma payı gibi bu konuda ki taleplerimizle ilgili bugün zaruret halini almış iyileştirmelerle ilgili bizde kanun teklifimizi meclise verdik ve takipçisiyiz. Hem komisyonda takip ediyoruz hem de başta AK Parti grubu olmak üzere diğer gruplarımızla görüşüyoruz. İlgili bakanlıklarımızla görüşüyoruz. Takipçiyiz. İnşallah bunu hep birlikte yasalaştıracağız.

Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICIkonuşmasında, ‘’ülkemizde görev yapan 325 bin özel güvenlik görevlisi sizi unutmayacak hiçbir zaman. Sizlere minnettarlar. Çünkü bugün toplum hayatının her yerinde bulunan özel güvenlik görevlilerinin kamuoyunda ve toplumda saygınlığı yok. Biz ‘Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme’ diyoruz sizde bu konuda bize ciddi manada destek verdiniz. Ve bu destekleriniz olumlu anlamda çok önemli ivme kazandı. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’nun da ciddi mana da katkıları ile beraber bizler sorunlarımızı sizlerin de destekleri ile çözeceğiz. Sendikamıza gelerek bizi onurlandırdınız. Şeref verdiniz. Ben şahsım ve teşkilatım adına hem size hem de heyetinize canı gönülden teşekkür ediyorum.’’


BBP Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ’de son olarak;

‘’Özel güvenlik görevlileri polisimizle beraber toplumumuzun güvenliği açısından çok önemli görev ifa ediyorlar. Belki toplumumuzun her kesimi bunun farkında değil. Ne zaman farkına varıyor. Başına bir şey geldiği zaman farkına varıyor. Önemli olan başımıza bir şey gelmeden bu işin farkına varmak. Özel güvenlik görevlilerimizin değerini ve farkını anlamak ve bilmek. Ben yaptıkları iş konusunda özel güvenlik görevlilerinin çok değerli ve çok saygın olduklarının da altını bir kere daha çizmek istiyorum.’’

Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ziyaret sonrası yaptığı açıklamada ;

''Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa DESTİCİ Genel Merkezimize ziyaret gerçekleştirdi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa DESTİCİ'ye Güvenlik-İş Sendikamızın çalışmaları hakkında bilgi verdik, meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerinin kamuoyunda farkındalığı konusu ve hakları konusunda taleplerimizi ilettik.
BBP ile birlikte hazırladığımız ve TBBMM'de olan kanun teklifi konusunda ki gelişmeleri değerlendirdik.

Kamuoyuna ve toplumumuza 325 bin özel güvenlik görevlisi için ''Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme'' dedik..

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa DESTİCİ'ye Sendikamıza gerçekleştirdiği ziyaretten ve her zaman meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerine verdiği destekten dolayı Güvenlik-İş Sendikamız ve şahsım adına teşekkür ederim..''dedi.

Güvenlik-İş Sendikası TÜRK-İŞ BBP Mustafa Destici özel güvenlik ömer çağırıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU