Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik İş Sendikası'ndan Belirsiz Süreli İş Sözleşmesi Açıklaması

Güvenlik İş Sendikası'ndan , taşerondan kadroya geçen işçilere imzalatılan belirsiz süreli iş sözleşmesi hakkında açıklama geldi.

Güvenlik İş Sendikası'ndan Belirsiz Süreli İş Sözleşmesi Açıklaması
Güvenlik İş Sendikası'ndan Belirsiz Süreli İş Sözleşmesi Açıklaması İsmail Kutlu
Bu içerik 1902 kez okundu.

Güvenlik İş sendikasından açıklama.

Güvenlik İş Sendikası tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, son günlerdeki sürekli iş sözleşmesi sorununa değinildi ve güvenlik personellerine uyarı yapıldı. Açıklama , 696 sayılı KHK ile kadroya alınan işçilerden Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan işçilere imzalatılan Belirsiz Süreli İş Sözleşmesi ile ilgili şu ifadeler kullanıldı:

"Sağlık Bakanlığı tarafından sürekli işçi kadrosuna geçirilme işlemi sırasında imzalatılan Belirsiz Süreli İş Sözleşmesinin 4 ncü maddesinin değiştirilmiş ve tüm sürekli işçilere imzalatılması için ilgili birimlere gönderilmiştir. Konuyla ilgili olarak sendikamıza çeşitli mecralardan ve illerden çok fazla bilgi edinme başvurusunun ulaşması üzerine genel duyuru yapılması zorunluluğu doğmuştur. 

Her ne kadar söz konusu madde çalışma koşullarının aleyhe değiştirilmesi yasağına aykırı olsa da Özel Güvenlik Görevlileri olarak 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun hükümlerine tabi olduğumuzdan ve söz konusu kanunun “Görev dışında çalıştırma yasağı” başlıklı 16 ncı maddesinde; “Özel güvenlik personeli, Kanunda belirtilen koruma ve güvenlik hizmetleri dışında başka bir işte çalıştırılamaz.” hükmü yer aldığından dolayı çalışma şartlarımız kanunen koruma altındadır. 

Bu nedenle söz konusu imzalatılmak istenen sözleşmenin imzalanmaması veya ihtirazi kayıt konularak imzalanması, özel güvenlik görevini ifa eden sürekli işçiler açısından herhangi bir önem arz etmemektedir. " (Kaynak kamubulteni.com)

Güvenlik-İş Sendikası Belirsiz Süreli İş Sözleşmesi Açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU