Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Müdürünün gıyabında hakaret eden özel güvenlik görevlisi suçlu bulundu

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi’nden milyonları ilgilendiren bir karar geldi. İşyerindeki amirine gıyabında hakaret eden özel güvenlik görevlisinin iş akdi feshedildi. Yerel mahkeme, özel güvenlik görevlisinin işe iadesine karar verdi. Ancak Yargıtay gıyabında hakareti de haklı fesih sayarak işvereni haklı buldu.

Müdürünün gıyabında hakaret eden özel güvenlik görevlisi suçlu bulundu
Müdürünün gıyabında hakaret eden özel güvenlik görevlisi suçlu bulundu İsmail Kutlu
Bu içerik 2968 kez okundu.

İddiaya göre bir firmada özel güvenlik görevlisi olarak çalışan işçi amiriyle telefonda konuştuktan sonra arkasından hakaret etti.  Bu sırada yanındaki iş arkadaşı tarafından amirine şikayet edilen işçi kovuldu.

Mahkemenin kapısını çalan özel güvenlik görevlisi haksız olarak kovulduğunu iddia ederek işe iadesini talep etti.

Mahkeme de işçiyi amirine şikayet eden şirket çalışanının da bir taraf olduğu gerekçesi ile özel güvenlik görevlisinin işe iadesine karar verdi.

Karar İstinaf ve Bölge İdare Mahkemeleri tarafından da onandı ama özel güvenlik görevlisine kötü haber Yargıtay’dan geldi.

Şirketin davayı Yargıtay’a taşıması üzerine Yüksek Mahkeme, hakaret ve küfürlü sözlerin gıyaben sarf edilmesi halinde dahi haklı fesih sebebinin oluştuğuna dikkat çekti.

Kararda, müdürün yokluğunda gerçekleştirilen hakaretin işyerinde diğer bir çalışana sataşma niteliğinde olduğu ve işveren açısından haklı fesih sebebi oluşturduğu vurgulandı.

Yüksek Mahkeme ,alt mahkemelerin kararlarını bozarak özel güvenlik görevlisinin açtığı davanın reddine karar verdi.(Kaynak:ozelguvenlik.net )

Müdürünün gıyabında hakaret eden özel güvenlik görevlisi suçlu bulundu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU