Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik Görevlisi, Polis ve Bekçiler Hakkında Flaş Açıklama

EGM Bekçi, polis alımı merakla beklerken Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda güvenlik görevlisi, Polis ve bekçilerle ilgili olarak İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk flaş bir açıklama yaptı. İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk yaptığı açıklamada, "Kimse diplomasına göre iş bulamıyor, dört yıllık üniversite mezunu gençler kapımıza kadar geliyor." ifadelerini kullandı.

Güvenlik Görevlisi, Polis ve Bekçiler Hakkında Flaş Açıklama
Güvenlik Görevlisi, Polis ve Bekçiler Hakkında Flaş Açıklama İsmail Kutlu
Bu içerik 3831 kez okundu.

Türkiye genelinde binlerce kişi Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yapılacak bekçi alımı ve polis alımı merakla ne zaman yayımlanacağı beklenirken İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda işsizlik ve iş bulamayan gençler hakkında çok dikkat çeken açıklamalarda buundu.

4 YILLIK ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLER KAPIMIZA GELİYOR

2020 bekçi alımı ve polis alımı ilanlarının ne zaman yayımlanacağı merak edilirken Türkiye'deki işsizlik sorununa dikkat çeken İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk yaptığı açıklamada, "Kimse diplomasına göre iş bulamıyor, dört yıllık üniversite mezunu gençler kapımıza kadar geliyor, bıraktıkları "CV"lerine üniversite diplomasına ek olarak güvenlik görevlisi sertifikası, hasta kabul eğitimi gibi sertifikalar ekliyorlar." ifadelerini kullandı.

BARİ GÜVENLİK GÖREVLİSİ, BEKÇİ VE POLİS OLALIM
Ayrıca Öztürk, "Soruyoruz: Bunlar ne, sen mühendis olmuşsun, öğretmen olmuşsun? Diyorlar ki: "İş yok, bari güvenlik görevlisi olalım, bekçi olalım, polis olalım, uzman çavuş olalım." Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı verilerine göre, faaliyet izni verilen 1.430 özel güvenlik şirketi ve 444 özel güvenlik eğitim kurumunun bulunduğu ülkemizde yaklaşık 300 bin özel güvenlik elemanı görev yapıyor. Silahsız güvenlik görevlileri yüz saat, silahlı güvenlik görevlileri ise yüz yirmi saat eğitimden geçiyor." şeklinde konuştu.

300 BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ VAR

"Konumuz güvenlik görevlileri değil ama madem ülkemiz depremle beklenen, beklenmeyen bir sürü felaketin yaşandığı bir bölgede o an arama, kurtarma, yardım faaliyetleri konusunda tecrübeli elemanlara da ihtiyaç duyuluyor." diyen Öztürk, "Mevcutta 300 bin güvenlik görevlisi var, güvenlik şirketlerinin yaptığı hesaplamalara göre bu yıl 28 bin kişinin daha güvenlik sertifikası alması bekleniyor. Bu demektir ki güvenlik görevlisi sertifikası almak için gereken eğitimlere zorunlu arama, kurtarma, yardım eğitimleri de eklense sadece bu sene sertifika alması beklenen 28 bin arama, kurtarma, yardım konusunda eğitimli personelimiz olur. AFAD, Kızılay, AKUT'un, belediyelerdeki itfaiye görevlilerinin ve hatta askerlerimizin bu tür felaketlerde yaptığı görevler tabii ki yadsınamaz ama yetersiz. Felaket anında ülkenin herhangi bir yerinden yardımcı kuvvetlerin bölgeye intikalinde zaman kaybı yaşanıyor. Her ilimizde havaalanı yok, kaldı ki havaalanı bile olsa uzman destek ekiplerinin bölgeye ulaşması için bile zamana ihtiyaç var. Vatandaş zaten panik hâlinde, kurtarma ekipleri gelene kadar kendi başının çaresine bakmaya çalışıyor ve felaket katlanıyor. Bakıyorsunuz enkaz, binanın altında yaralı varken üzerinde vatandaşlar geziyor, yaralı kurtarılacak vatandaşın ne yazık ki enkazdan cansız bedeni çıkarılıyor. Oysaki güvenlik görevlilerine bu tür eğitimler verildiğinde ülkemizin her bölgesinde anında müdahale edebilecek kurtarma ekiplerimiz bulunacak, hem zaman hem can kayıplarının önüne geçilecektir." dedi.

Güvenlik Görevlisi Polis Bekçiler Hakkında Flaş Açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Saim Gundogdu     2020-02-16 Koruma Guvenlik önlisans mznyum 3 yüksek onur brlgem var işsizim özellesen şeker fab magduruyum .
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU