Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

696 Sayılı KHK İle Kadroya Gecen İşçi Adına Bir İlk Başarıldı..

Güvenlik-İş Sendikası, 696 Sayılı KHK ile kadroya geçen fakat yüzdelik farklarını alamayan özel güvenlik görevlisi üyeleri için başlatmış olduğu hukuk mücadelesini mutlulukla sonuçlandırdı.

696 Sayılı KHK İle Kadroya Gecen İşçi Adına Bir İlk Başarıldı..
696 Sayılı KHK İle Kadroya Gecen İşçi Adına Bir İlk Başarıldı.. İsmail Kutlu
Bu içerik 2859 kez okundu.

TÜRK-İŞ'e bağlı Güvenlik-iş, Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan 696 Sayılı KHK ile kadroya geçen ve yüzdelik farklarını alamayan özel güvenlik görevlisi üyeleri için başlatmış olduğu hukuk mücadelesini mutlulukla sonuçlandırdı.

güvenlik iş sendikası muhammet ali tatlıgül ile ilgili görsel sonucu

Sendikanın Kocaeli il temsilcisi Muhammet Ali Tatlıgül yaptığı açıklamamdaşu şekilde;

 Bilindiği üzere taşeron işçiler kadroya geçmeden önce aldıkları yüzdelik farklar KHK ile kadro aldıktan sonra yüzde 4'e düşürülmüştür.

Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan üyelerimiz için tarafımızdan hukuk mücadelesi başlatılmıştır..

Hak kayıplarından bir tanesi olan yüzdelik farklarla ilgili sendikamızın örgütlü bulunduğu Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan üyelerimiz özel güvenlik görevlileri başlatmış olduğu hukuk mücadelesi mutlulukla sonuçlanmıştır.

Sağlık Bakanlığına bağlı olmayan Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesi(Umuttepe Tıp Fakültesi) 2018 nisan ayında  mevcut hakları ile kadroya geçip ama asgari ücretin % 45 farkını alamayan işçi kardeşlerimiz için gerek hukuken gerek ikili ilişiklerle yapılan girişimler çalışanlar adına kazanımla sonuçlanmıştır.

Hastane yönetimi ve hukuk müşavirliği  açılan davaların sonlandırılmasını, 2019 yılından feragat edilmesi,daha fazla davaların açılmamasını talep ederek buna nazaran verilen dilekçelerle çalışanlarında onayı ile alınan ortak kararla 2020 ocak ayından itibaren asgari ücret farklarının ödenmesini kabul etmiş ve hesaplamaları yapmış arkadaşlarımızın ve hastane bünyesinde çalışan diğer işçilerede maaşıları ile birlikte ödemeyi yapmıştır.

Bundan sonrada asgari ücret farkı olan ücret farklı ödenmeye devam edecektir. Çalışanların hakları asıl sahiplerine kendilerine teslim edilirken bu süreçte bizlerle yol alan,
Şube başkanımız Ramazan Palak Diyalogları ile öncülük yapan temsilcimiz Hamdi Sezgin, Hukuken öncülük yapan Harun Küçükkeskin, Turgut ayverdi, Metin Kılıçarslan, 
Mahmut Şeker ve diğer iş kollarındanda çalışan emek harcayan tüm arkadaşlarımıza Sendikamız ve üyelerimiz adına teşekkür ederken. Şimdi sıra diğer emekçilerimizin haklarına kavuşturmakta ve bunun için mücadeleye devam edeceğiz.

Türkiye ilk ve tek uygulama yapan ve  diğerlerine örnek olacak Kocaeli Üniversitesi Tıp fakültesi yönetimine sendikamız ve tüm üyelerimiz adına tekrar teşekkür ederiz.
 

Güvenlik-İş Sendikası TÜRK-İŞ 696 sayılı KHK kadro yüzdelik fark
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU