Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Kemer'de güvenlik görevlisi fark etti! Alarm verildi

Kemer'de bir iskelenin altına sığınan Akdeniz foku, saatlerce aynı yerde dönüp durunca zor durumda olduğu düşünülerek alarm verildi. Kemer Belediyesi Veterinerliği, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Akdeniz Foku Araştırma Grubu gibi kuruluşların kurtarmak için harekete geçtiği fokun durumunun iyi olduğu anlaşıldı.

Kemer'de güvenlik görevlisi fark etti! Alarm verildi
Kemer'de güvenlik görevlisi fark etti! Alarm verildi İsmail Kutlu
Bu içerik 1055 kez okundu.

KEMER'İN Beldibi Mahallesi sahilinde bir otelde güvenlik görevlisi olarak çalışan Önder Tunca, sabah iskele direklerinin arasında yavaş hareketlerle batıp çıkan bir Akdeniz foku olduğunu fark etti. Bir süre bu noktayı gözleyen güvenlik görevlisi, hayvanın çok kısa bir mesafe içinde hareket ettiğini görünce bir ağ veya oltaya takılmış ve yaralı durumda olduğunu düşünerek Kemer Belediyesini aradı. İhbar üzerine Kemer Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Fevzi Uzun ve 2 görevli fokun bulunduğu sahile hareket ederken, Sahil Güvenlik Komutanlığına da haber verildi.

Fevzi Uzun, Akdeniz fokunun bulunduğu sahile gelerek hayvanın hareketlerini izlerken, bir yandan da yola çıkmaya hazırlanan Sahil Güvenlik Komutanlığı görevlileri ile telefonla görüşerek durumu paylaştı.

Sualtı Araştırmaları Derneği AFAG-Akdeniz Foku Araştırma Grubu’na da haber verildi. Fokun durumunu duyan bazı vatandaşlar da sahile geldi. Dalgıçların da bulunduğu Sahil Güvenlik botu beklenirken, bir taraftan da Akdeniz fokunun nasıl bir sorun yaşadığı tespit edilmeye çalışıldı.

Veteriner hekim, hayvanın hareketlerini izlerken takılmış olabileceği olta veya ağı kesmek için bıçak hazırladı. Bu sırada hayvanın durumunu görmek için dalgıç olduğunu belirten bir vatandaş tüm uyarılara rağmen tahtaları sökülmüş iskelenin üzerine çıktı. Hayvanın batıp çıktığı noktaya giden vatandaş mobil onay yaralı olup olmadığını veya bir ağa takılıp takılmadığını görmeye çalışırken adamı fark eden Akdeniz foku iskeleden uzaklaştı.

Bu hareketiyle hayvanın aktivitesinin yeterli olduğu ortaya çıkınca Veteriner Hekim Fevzi Uzun, Sahil Güvenlik botunun komutanını ve diğer ilgili kurumları telefonla arayarak gelmelerine gerek olmadığını bildirdi. Vatandaşın iskeleden uzaklaşmasının ardından, fok da tekrar iskelenin altına geldi. Yaklaşık 1,5 metre uzunlukta bir yavru olduğu tahmin edilen hayvanın kötü hava koşulları nedeniyle veya yakınlarda bulunduğu bilinen güçlü bir erkek foktan korunmak için sığınmak amacıyla bölgeye geldiği tahmin ediliyor.

Kemer Antalya Beldibi özel güvenlik görevlisi fok
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU