Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Kayıp Kızları Bulan Özel Güvenlik Ödüllendirildi

ADANA'DA Yüreğir Belediyesi özel güvenlik görevlilerinin dikkati kayıp iki kız çocuğunu ailelerine kavuşturdu. Evden kaçan 14 ve 15 yaşındaki kız çocuklarını güvenlik kameralarından tanıyan belediyenin özel güvenlik ekipleri hemen emniyetle irtibata geçti. Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir kayıp kızların ailelerine teslim edilmesini sağlayan özel güvenlik görevlilerini tebrik ederek ödüllendirdi.

Kayıp Kızları Bulan Özel Güvenlik Ödüllendirildi
Kayıp Kızları Bulan Özel Güvenlik Ödüllendirildi İsmail Kutlu
Bu içerik 1988 kez okundu.

Olayın 21 Şubat 2020 tarihinde Atakent Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda gerçekleştiğini belirten Başkan Kocaispir "Parkımızda görev yapan özel güvenlik görevlilerimize olaydan bir gün önce aileler çocuklarının kayıp olduğunu ve fotoğraflarını gösterip bu konuda kendilerine yardımcı olmalarını istiyorlar. Bir gün sonra ise özel güvenlik görevlilerimiz parkımızdaki güvenlik kamerasını takip ederken hareketlerinden şüphelendikleri iki kız çocuğunun yanına gidip kontrol ettiklerinde ailelerin fotoğraflarını gösterdikleri kız çocukları olduğunu görüyorlar.

Hemen emniyet birimlerini arayan ekiplerimiz tutanakla çocukları gelen görevli polislerimize teslim ediyorlar." dedi.

Yüreğir Belediyesi özel güvenlik görevlilerinin dikkati sayesinde ailelerin kayıp kızlarına kavuştuğunu belirten Başkan Kocaispir "Özel güvenlik faaliyetleri; önleyici, koruyucu ve düzenleyici özellikleri sayesinde daha güvenli ve daha huzurlu bir toplumsal yaşamın sağlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, ortaya çıkabilecek olumsuzlukların engellenmesinde özel güvenliğin ne kadar önemli olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Özel güvenlik ekibimizi kutluyorum. Çok iyi bir iş çıkardılar." 

Özel güvenlik görevlilerini bu konuda ciddi eğitimlere tabi tuttuklarını hatırlatan Başkan Kocaispir “İlçemizin, mahallelerimizin, parklarımızın güvenliğine çok önem veriyoruz. Yapılan tüm parklarımıza güvenlik kamerası sistemi de kuruyoruz. Bu konunun ne kadar önemli olduğunu yaşadığımız bu olayda bir kez daha görmüş olduk” şeklinde konuştu.

 

Adana Yüreğir Özel Güvenlik Kayıp Kızlar Buldu Ödül
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU